Влада панічно боїться критики

Влада панічно боїться критики

Останні події у стінах Верховної Ради України засвідчили: влада панічно боїться справжньої опозиції та критики. Щоб завадити її появі, не гребує нищенням найбільшої цінності справді демократичної держави – парламентаризму. У цьому переконаний народний депутат України, керівник фракції Радикальної партії Олег Ляшко (на фото). Бо тільки сліпий не бачить: у нинішній країні для влади немає більше нікого, з ким би вона боролася так затято, як із радикалами. А клюєви, ківалови, бойки зловтішаються і тихо потирають рученьки…
Майже два роки минуло від подій Майдану, але досі жоден із винних у загибелі людей у центрі української столиці не поніс свого покарання. Семеро волинян стали Героями Небесної Сотні, згодом ще більше полягло у пеклі неоголошеної війни на Сході України. А ті, чиї дії чи бездіяльність призвели до кривавих подій, повторно зайняли депутатські місця у парламенті й навіть готуються до місцевих виборів, натворивши кишенькових партій під новими назвами. Влада розводить тут руками: мовляв, у демократичній країні (а ми ж прагнемо до європейської демократії) на першому місці – закон, тож і боротися із «рудиментами Партії регіонів» треба виключно законними методами. Але 17 вересня демонструє інше… 
Нардепа-радикала Ігоря Мосійчука позбавляють недоторканності майже миттєво, ігноруючи норми регламенту. Генпрокурор Шокін демонструє відео, де зафіксовано, як народний обранець вимагає і бере хабара, а депутати тут же тиснуть на кнопки. Обранцеві, у спину якого полетіли стріли,  слова не дають. 
У Радикальній партії заявляють: коли Мосійчук винен, хай несе відповідальність. Але разом із тим повстають проти ганебного ігнорування закону і вкотре говорять про політичну помсту влади опозиційній політсилі. 
18 вересня під час позачергового з’їзду Радикальної партії Олег Ляшко наголосив: «Того, що вчора відбувалося у стінах українського парламенту, не було за часів банди Януковича. Я хочу нагадати про один закон, який голосувався руками 16 січня 2014 року – Закон «Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України», який передбачив спрощення процедури притягнення депутата до кримінальної відповідальності. Цей закон був голосований 16 січня серед інших диктаторських законів. Так-от, у ньому навіть Янукович не дозволив собі зробити те, що дозволили вчора Порошенко і Гройсман». 
Радикали переконані: їхню політичну команду хочуть знищити, фракцію розколоти, а весь парламент – залякати. Останнім часом лідер партії системно критикує владу за недолуге керівництво. І – здобуває все більше підтримки серед простого люду. Доказ цьому – спроба «закрити рота» Олегові Ляшку. Згадаймо, як минулої п’ятниці відоме політичне ток-шоу з його участю один із центральних каналів «змушений був» перенести нібито для того, щоб не збільшувати градус соціальної напруги. Але напруга зростає не після ток-шоу. А після недолугої політики керівників держави. Народ стомився затягувати паски. 
«Нас позбавили слова. Чому? Бо слово – то наша зброя! Уявіть кожен себе на місці цього Мосійчука: коли вас звинувачують у найтяжчому злочині і не дають при цьому сказати слова на свій захист. Я не знаю, чи винен він чи ні. Хай розбирається суд. Хоча ми знаємо, які в нас суди. Три роки тому суди судили Тимошенко і Луценка «по бєспредєлу». Немає жодної доцільності для порушення закону», – переконує Ляшко.
Радикальна партія (попри репресії та переслідування) йде на місцеві вибори і має підтримку в суспільстві, зокрема й на Волині. А хоче влада реальної боротьби з корупцією, каже Олег Ляшко, хай почне її з найвищих кабінетів на Банковій. 
Ігор ГАВРИЛЮК. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (306) - 85.7%
Пізно (13) - 3.6%
Яка різниця? (8) - 2.2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (16) - 4.5%
Мені байдуже (13) - 3.6%