Малярство Світлани Кирилюк

Малярство Світлани Кирилюк

У нижньому залі галереї мистецтв ВООНСХУ відкрилась персональна виставка малярства української художниці та майстра декоративно-прикладного мистецтва Світлани Кирилюк. Мисткиню вітали колеги по творчості, мас-медійники та численні шанувальниці, що дуже розчулило вразливу художницю.

Більшість картин – ранні роботи авторки. Лише окремі з них експонувалися в Золотому залі Українського Фонду Культури в Києві на спільній виставці волинських художників у 2005 році. Зокрема, привертає увагу цикл пленерних робіт, який сміливо можна було б назвати "Карпатські етюди", адже більшість із них написані на пленерах під час навчання в Львівському інституті Декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Карпатський колорит, яскравість і теплота кольорів, сміливість у малярському письмі свідчать, що художниця була закохана у гори. Відчувається також тогочасний вплив на мисткиню львівських митців та викладачів. Втім, на мій погляд,у творах цієї виставки вгадується три творчих етапи мисткині: час навчання у Львівському технікумі декоративно-прикладного та ужиткового мистецва, відтак – сам інститут і праця у Львові, третій – це "вільні хліба" й зокрема перша половина двохтисячного року, коли Світлана Кирилюк виїздить на міжнародні пленери, організовані Ковельським відділенням УФК на теренах Волині. На полотнах останнього палітра стала врівноваженішою та спокійнішою, поменшало яскравих вражень, молодечого запалу та емоційності.

Світлана Кирилюк і далі творчо працює, але вже переважно в декоративно-прикладному мистецтві. Розпис по склу, технікою якого майстриня досконало оволоділа, бачимо на різноманітних всеукраїнських фестивалях народної творчості, ярмарках, на мистецькій вулиці Лесі Українки в Луцьку. Янголята, що професійно і досконало зображені на невеликих за розмірами картинах, є творчими роботами і саме їх вже починають копіювати маляри-аматори. Ці яскраві, наповнені світлом, декоративні роботи несуть тепло і проганяють смуток, навіюють легку радість, адже авторка бажає всім лише добра і всього того, що сама не змогла для себе дістати з неба.

Виставка відкрилась за сприяння Волинського обласного відділення Українського Фонду Культури.

Генадій Сарапін.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%