Гвалт, прокльони і порізані шини

Гвалт, прокльони і порізані шини

Так селяни сварилися за журавлину.

Щось неймовірне коїться  в Маневицькому р-ні. Бо що більші багатства дарує природа, то більш озлобленими стають місцеві жителі.

Нещодавно об’єктом скандалу стала навіть журавлина.

Оскільки ягода дуже цінна та щедро оплачувана на заготівельних пунктах, збирають її всі, кому не ліньки. І мають щодня від 500 до 2 тис. грн.

Проблема тільки  в тому, що на місці зірваної нова бубка виросте не раніше, ніж через рік.

Тому жителі с.Серхів, чиї довколишні болота природа щедро обдарувала ягодою, вирішили рішучим способом віднадити приїжджих збирачів.

Побачивши, як із Маневич одна за одною прямують машини з ягідниками, селяни стали перегороджувати шлях із вимогою розвертатися.

Збирачі на таку вимогу зреагували категорично. Мовляв, болото – це не приватна територія, а раз так – то збирати на ньому дозволено всім. Згадалися під час конфлікту і бурштин, і підпільні пилорами, що теж приносять немалі прибутки.

В результаті дійшло до поножовщини: обурені селяни пробили колесам незваним гостям. Довелося навіть викликати правоохоронців.

Усі ці дії, звісно, не розв’язали конфлікту. Та й ягід не врятували. А не стало журавлини – стихли й прокльони. Проте задуматися варто.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

 

На Волині півсотні жителів села Серхів не пустили до болота мешканців райцентру Маневичі. Пояснили, що ті заробляють на їхніх ягодах. Тим, хто ризикнув на минулих вихідних поїхати за врожаєм, порізали шини та погнали геть.

Жителі Маневичів пообіцяли, що так конфлікт не залишать. І перекриють селянам дорогу до райцентру. В “розборки” втрутилася міліція і місцева влада, – інформує Znaj.ua.

“Це наше болото, а вони понаїхали і збирають ягоди. Цього року ціна за кілограм від 45 грн. Ми їх спочатку пускали, бо ті переконували, що будуть рвати тільки зелену журавлину. Але це не правда, вони вибирають червону. Бо зелена легка і їм не вигідно!”, – обурюються у селі Серхів.

А жителі Маневичів кажуть, що болото не приватизоване. Тому збирати ягоди можуть всі. Тим більше, що їздили сюди двадцять років.

“У вас в Серхові є все. Соціальні виплати, бурштин і пилорама. А у нас нічого немає, а ще зарплату затримують. То дайте людям можливість заробити! Зараз багато говорять про війну на сході, а ви тут свою війну розвели!”, – пояснили у Маневичах.

У райадміністрації кажуть, що проблема виникла через засушливе літо.

“Цього року не було лисичок та інших грибів. Може, якби вони були, то чоловіки пішли б по лисички. Але такого, щоб різати колеса в машинах через ягоди, ще не було!”, – каже голова Маневицької райдержадміністрації 34-річний Андрій Линдюк.

Поки конфлікт вдалося вирішити мирним шляхом. Але про всяк випадок на місці чергують правоохоронці.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%