Лесин ясен. Хто опікується тепер?

Лесин ясен. Хто опікується тепер?


Цим поцікавився колишній правосекторівець, нині керівник обласного осередку партії «Громадський рух «Народний контроль» Павло Данильчук під час сьогоднішньої 78-ї сесії Луцької міської ради. А також – попросив узяти дерево, котре гине, на утримання комунального підприємства міської ради «Парки і сквери».

– Пам’ятка досі не перебуває на балансі жодної структури міської ради. Просимо, щоб КП «Парки і сквери» взяли на утримання і відповідали за це, а то нема до кого звернутися з проблемою, – наголосив депутат Данильчук.

Колеги його підтримали.

Тут варто зробити післяслово, бо історія з Лесиним ясеном, котрий тепер у місті став нічийним, розпочалася давно. Пам’ятка природи –руйнується. Науковці Волині стали бити на сполох, бо причина нищення історичного дерева – не лише природний процес, а й неналежний догляд за деревом та парковки.

Лесин ясен – це пам’ятка природи, яка росте біля будинку, де мешкала видатна українська поетеса. Зона охорони перебуває на земельній ділянці площею 0,01 га на вул. Кафедральній. Вік дерева – більш як 200 літ.

Досліджувала ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Лесин ясен комісія із кафедри лісового та садово-паркового господарства СНУ ім. Лесі Українки. При обстеженні науковці встановили, що дерево руйнується. Одне з крупних розгалужень стовбура раніше зрізали через усихання. В основі стовбура утворилося два дупла, які зацементували. Втім через велику щілини, у які потрапляє вода та згодом замерзає, дерево швидко руйнується.

 Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%