Підтримка світової спільноти

Підтримка світової спільноти

Президент України Петро Порошенко у своєму виступі на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку викликав хвилю оплесків, коли акцентував позицію нашої держави щодо реформування Організації Об’єднаних Націй та прямо назвав ім’я справжнього агресора, який загарбав частину території України та підтримує сепаратистські та терористичні рухи в усьому світі.
«Незважаючи на той факт, що поки Росія відмовляється офіційно визнати пряме військове втручання, сьогодні немає жодних сумнівів, що це – агресивна війна, спрямована проти моєї країни, проти України. Хотів би заявити, що тут ми змушені боротися з реальними, повністю озброєними регулярними військами збройних сил Російської Федерації. Важке озброєння, військове обладнання сконцентроване на окупованих територіях у таких кількостях, що армії більшості країн-членів ООН можуть про це лише мріяти», – наголосив глава держави.
Петро Порошенко нагадав, що внаслідок конфлікту на Донбасі понад 8 тис. українців загинули, з них 6 тис. – цивільне населення, яке полягло від рук підтримуваних Росією терористів і її окупаційних військ на Донбасі. У результаті – не бачена за масштабами гуманітарна та міграційна криза: «Більше 1,5 млн жителів Донбасу були змушені піти зі своїх будинків і стали внутрішньо переміщеними особами, які переїхали в інші, більш безпечні регіони України. Я хотів би привернути вашу увагу до того, що не вперше постійний член Ради безпеки ООН – Росія – підриває мир і безпеку на регіональному та міжнародному рівнях. А для того, щоб зберегти свій вплив у сусідніх країнах, Росія протягом десятиліть навмисно створювала навколо себе пояс нестабільності».
Президент України також зазначив, що РФ зловживає правом вето, і з моменту агресії щодо України вона двічі скористалася ним в Радбезі ООН. Спочатку, коли заблокувала резолюцію про визнання Криму окупованою територією, а потім – коли наклала мораторій на міжнародне розслідування щодо збитого російсько-терористичними військами над Донбасом малайзійського цивільного літака.
«Тому Україна виступає за поступове обмеження права вето з подальшим скасуванням цього права. Право вето не має стати актом прощення за злочини, яке може використовуватися завжди, яке можна витягти з рукава для того, щоб уникнути справедливого покарання», – наголосив Петро Порошенко, нагадавши, що Україна була одним із засновників ООН і що добровільно відмовилася від третього за величиною потенціалу ядерної зброї в обмін на гарантії великих держав щодо суверенітету та територіальної цілісності. 
Відтак він виступив за розширення складу Ради Безпеки ООН, і додаткове місце непостійного члена має бути надане Групі східноєвропейських країн: «Україна також вважає поліпшення миротворчої архітектури Організації важливим елементом реформи ООН. Спеціальна миротворча операція під егідою ООН може стати дуже корисним інструментом для сприяння здійсненню Мінських угод». 
За матеріалами прес-служби Президента України.
На фото: Петро Порошенко спілкується з президентом США Бараком Обамою.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%