Нема одностайності – віз не їде

Нема одностайності – віз не їде

Чергове пленарне засідання 36-ї сесії облради (що відбулося 30 вересня) мало всі шанси стати останнім в цій каденції. Але «випускний» не вдався. Після перерви Валентин Вітер через нестачу кворуму змушений був закрити засідання – до 8 жовтня. Робота облради 6-го скликання на останніх акордах депутатської каденції все більше нагадує складні  пологи. Потуги ніби і є. Але їх не достатньо, щоби досягнути бажаного. Самоврядування – це добре, але коли громада не одностайна, то … віз не їде. 
Найперше  розглянули запити та запитання. Одразу кілька обранців звернули увагу голови облради на те, що не отримали належної відповіді на свої запити до різних державних структур.  
«Я й сам був таким же чиновником і знаю, що це – натуральна відписка!» – прокоментував відповідь на запит до управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Святослав Кравчук, у минулому – перший заступник Луцького міського голови.  Екс-голова облради Анатолій Грицюк озвучив звернення лісівників із Цумані, які пропонують призначити начальником облуправління лісового господарства свого колегу Анатолія Дорошука, учасника АТО. Олександр Свирида стурбований проблемою добудови садочка в Торчині Луцького р-ну. Борис Загрева переймався долею «бетеерів Палиці»…
Укотре почали з «Різного». Більшість підтримала звернення голови Волинської облдержадміністрації до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо прискорення розгляду Закону України «Про видобування та реалізацію бурштину». Забракло голосів, щоб погодити клопотання ФГ «Аміла» щодо приведення існуючого поділу лісів відповідно до порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок, і для прийняття звернення Ради церков  про необхідність внесення змін до Конституції. Але 44 депутати проголосували за те, щоби нарешті (майже через два роки після Революції гідності) виключити головного регіонала Волині Олександра Башкаленка зі складу колегії облради. Щоправда, навіть імені колишнього голови облдержадміністрації у залі не називали. Промовисто натякнув, про кого йдеться лише Володимир Навроцький: «Немає фракції – нема і члена колегії. А тим більше такого члена нашого колективу, який із часів Майдану в цій залі не з’являвся». 
Дискутували й з приводу того, чи вносити зміни у рішення про присвоєння звання Почесного громадянина Волині. Нагадаємо: такими вирішили назвати волинських танкістів одного екіпажу Миколу Тишика, Олександра Пугача та Андрія Мудрика. Зміни були необхідні, позаяк йдеться не про одну особу, а відразу три. І їх прийняли. 
Розглянули обранці й давно поданий Сергієм Слабенком проект рішення щодо стану справ і вжитих заходів із досудового розслідування окремих справ із приводу незаконного видобування бурштину, що дало можливість подискутувати на тему доцільності прийняття закону про бурштин.  

Реальні суперечки розгорілися у залі, коли на кону постали земельні питання. Особливо – «Про порядок надання земельної ділянки комунальної власності, що на вул. Львівській обласного центру».  Йдеться про дозвіл на поділ земельної ділянки, що належить КП «Волиньфармпостач». Частину приміщень у підприємства купили, землею під ними користуються, а платити за неї не можуть. Начальник відділу майна облради Лілія Кашева зазначила: треба зняти «тягар» із комунального підприємства і дозволити брати гроші з підприємця, який викупив нерухомість. Але  знайшлися у залі депутати, які навзаєм дорікнули керівництву облради у непрозорості ухвалення майнових питань. Особливо емоційно заперечував проти прийняття цього рішення Олександр Свирида. Однак підозри у корупції та натяки йому порадили озвучити у письмовій формі і – правоохоронним органам. 43 депутати таки підтримали надання дозволу на поділ ділянки. 
На цьому злагоджена робота в сесійній залі закінчилася. Прийнявши звернення до уряду щодо виключення «Волиньторфу» з переліку об’єктів, які підлягають приватизації, присутні перереєструвалися. Хоча кворуму вистачало, працювати без перерви, за пропозицією голови облради, не захотіли. А після перерви не зійшлися. Попри те, що далі в порядку денному було питання про створення КП «Бурштин Волині», яке у світлі останніх подій на Маневиччині здавалося таким наболілим…
Олена ЛІВІЦЬКА. 
На фото автора: депутат Володимир Дуб; у кулуарах – Святослав Кравчук, Володимир Навроцький та Олександр Свирида.

Депутатський цитатник
Олександр Пирожик 
(«Свобода»): 
«Жителі села Житнівка Камінь-Каширського району проти того, щоби в нову школу призначали людину з іншого села. Кажуть: «Будь ласка, призначте з нашого». 
Борис Загрева 
(«Єдиний центр»):
«Закривайте сесію! Нехай депутати йдуть собі на вибори. І оприлюдніть результати всіх голосувань, які тут коли-небудь були. Хай люди розбираються і голосують».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (306) - 85.7%
Пізно (13) - 3.6%
Яка різниця? (8) - 2.2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (16) - 4.5%
Мені байдуже (13) - 3.6%