Вибір зроблено: вперед чи назад?

Вибір зроблено:  вперед чи назад?

25 жовтня. Для фактично половини волинян цей день так і не став днем вибору. Бо вони його просто проігнорували. Зате точно став днем переходу на зимовий час. І абсолютно кожен за традицією, прокинувшись вранці 25-го, питав себе: «Як же це годинник сьогодні перевести: вперед чи назад?».
Уперед чи назад ми будемо рухатися після 25 жовтня – покажуть результати виборів. Перші наслідки волевиявлення ми побачимо не тоді, коли дізнаємося офіційні результати перегонів. А тоді, коли новообрані ради спробують працювати. Чи не загрузне хаотично обране самоврядування у болоті політичних чвар?
Процес волевиявлення на Волині розпочався вчасно. Однак уже вранці стало зрозуміло, що волиняни не надто поспішатимуть віддати свій голос. Ажіотажу на дільницях не було: ні ранкового, ні вечірнього. Загалом в області отримали бюлетені 426 тис. 979 виборців. Тоді як в уточнених списках значилося 772 тис. 193 особи. Згодом підрахували: явка виборців сягнула 55,29%. Для загалом політично активної Волині – це мало. Але, як виявилося, на фоні країни – навіть нічого. Порівняно з іншими регіонами це – третій результат. 
Громадянська мережа ОПОРА, яка традиційно стежить за процесом голосування, фіксувала незначні порушення, але згодом і громадські спостерігачі, і міліція визнали: порушення були такими, що аж ніяк не могли вплинути на результат волевиявлення. 
А результатом Волинь приголомшила не одного партійного боса. Хоча офіційної інформації досі (станом на середу) нема.

На Волині (за даними паралельного підрахунку, проведеного партією УКРОП) БПП отримав 17,15%. З таким результатом ця політична сила – на другій позиції. Попереду УКРОП – 21,09%. На третьому місці ВО «Батьківщина» – 15,32%. Далі «Свобода» – 8,35%, «Радикальна партія Олега Ляшка» – 7,92%. Найімовірніше, що будуть в облраді й депутати від «Самопочі» – 6,26%. Партія «Наш край» – балансує поки на межі, бо набрала 4,95% голосів. 
Щодо міських голів Ковеля, Нововолинська та Володимира-Волинського, то наразі вже відомо, що залишилися на посадах і Олег Кіндер («Батьківщина»), і Петро Саганюк (БПП), і Віктор Сапожніков (БПП). Непростий другий тур попереду в кандидатів на крісло Луцького міського голови. Наразі, за попередніми підрахунками, відомо, що діючий мер Микола Романюк (БПП) перемагає кандидата від УКРОПу Олександра Товстенюка, але з невеликою різницею. УКРОП провів свою більшість і до Луцької міської ради. 
Тож вибори все ще тривають. Тобто триває та основна робота, яка завше за кулісами, але часто є визначальною. 
Якщо ж проаналізувати настрої волинських виборців порівняно з іншими регіонами країни, то вони вказують на суттєве розчарування людей у владі. Бо, скажімо, сусіди-рівненчани – одні з перших у державі за рівнем підтримки БПП. Загалом, правляча партія здобула лідерство у 14-ти областях.  Разом із тим Волинь – область, що традиційно дала добрий результат «Батьківщині» і – єдина на всю країну, що так промовисто підтримала УКРОП. 

По-різному краяни аргументують такі результати, говорять і про «гречку», і про вибір без вибору, а найперше – про недолугий закон про вибори. Пересічний виборець (а зрозуміло, що це типовий волинський пенсіонер) не розібрався, за що насправді ставить «галочку» чи «хрестик» у бюлетені і що там за імена понаписувані різними шрифтами. От і маємо. А як із цим будемо жити – побачимо. 
Беззаперечне ще одне. Вибори-2015 показали тим, хто ще цього не бачив і не розумів: оці ріки крові на майданах, оці прожиті два роки суцільних громадських панахид, оці сльози осиротілих дітей, дружин та матерів були марними. Бо країна, яка все ще обирає умовних кернесів, вілкулів, бойків, цього недостойна. 
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото Світлани ДУМСЬКОЇ: у Луцькій ТВК приймали протоколи вдень і вночі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (583) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%