Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Хроніка Волині
…З Володимира повідомляють, що в цьому році у Державній Гімназії не викладається релігії для православних.
…У Рівному викрито організацію, яка переводила за гроші людей до СССР. Заарештовано Сруля Гейера, Моісея Маршалка, Шикеля Гаршука та інш.
(«Українська нива», 1935 р.)
Комета
Досліджувач франкфуртської обсерваторії Дерфлінгер твердить, що до землі наближується якась незнана комета та що зустріч з нею у 1936 р. закінчиться для нас катастрофою. Англійські астрономи кажуть, що Дерфлінгер перебільшує небезпеку.
(«Наш світ», 1935 р.)
70 років тому
Допомога демобілізованим
Відбулася нарада демобілізованих воїнів, в якій узяло участь 8 чоловік. Учасникам наради секретар райкому КП(б)У тов. Карпенко зробив доповідь про хід відбудовчих робіт в районі і закликав демобілізованих воїнів активно включитися в будівництво радянського життя.
– Товариші, ми не шкодували свого життя в боях за Вітчизну, – заявив у своїй промові демобілізований Киричук з села Губін. – Давайте ж тепер, коли війна переможно закінчена, докладемо всіх зусиль, щоб швидко стерти її сліди з нашої землі, щоб наші села ще пишніше розцвіли. Я беру на себе зобов’язання допомагати старикам, жінкам і дітям, чиї сини, чоловіки і батьки загинули на фронтах Вітчизняної війни, вести своє господарство. Це – наш святий обов’язок.
Учасники наради поставили ряд вимог перед керівними районними організаціями відносно здійснення Указу Верховної Ради СРСР про допомогу демобілізованим і зобов’язалися бути активними будівниками радянського життя – гвардійцями фронту мирних робіт.
На фото: демобілізований воїн повернувся додому.
(«Радянська Волинь», 1945 р.)
50 років тому
«Берізка» на потоку
В Харкові почато виробництво телевізорів «Берізка. Його екран по діагоналі 47 сантиметрів. Телевізор красиво оформлений.
На голубих фермах
У ставках господарств Укрголоврибгоспу уже виловлено понад 45 тисяч центнерів коропа – вдвоє більше, ніж на цей період минулого року. В окремих ставках «Донрибкомбінату» кожен гектар водного дзеркала має по 20-25 центнерів риби. «Жнива» на голубих фермах України в розпалі.
(«Прапор Леніна», 1965 р.)
30 років тому
Фестиваль дружби
З Смоленська і Ульяновська, Ровно і Тернополя, Ужгорода і Брянська та інших міст країни з’їхалися до Луцька давні друзі студентів педагогічного інституту ім. Лесі Українки. Клуб інтернаціональної дружби «Ровесник» проводив чергову традиційну зустріч. Ровесники з споріднених вузів ближче пізнавали один одного на вечорі знайомств «Дай руку, друже далекий!». Наступного дня гості ознайомилися з інститутом, обмінялися досвідом роботи інтерклубів.
(«Молодий ленінець», 1985 р.)
15 років тому
На Київському майдані – пам’ятник 

10-ту річницю Незалежності України лучани святкуватимуть біля пам’ятника, якого заплановано спорудити у Луцьку на честь цієї дати. Яким він буде – вирішить журі конкурсу, який триватиме до 15 грудня цього року. Функції замовника та розпорядника коштів на спорудження пам’ятника покладені на управління культури облдержадміністрації.
На фото: ось так нині виглядає монумент на Київському майдані.
(«Досвітня зоря», 2000 р.) 
За матеріалами Державного архіву у Волинській області підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%