Предстоятель УПЦ побував у Луцьку

Предстоятель УПЦ побував у Луцьку  Як зустріли митрополита Онуфрія у день Всіх Святих Землі Волинської.

1000-річчя блаженної кончини Рівноапостольного князя Володимира Луцьк відзначив хресною ходою, яка 22 жовтня пролягла майже через усе місто і завершилася у храмі Всіх Святих Землі Волинської.
А 23 жовтня, у день пам’яті Всіх Святих Землі Волинської, наш край відвідав предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Блаженніший Онуфрій.
Якщо пригадати останні подібні візити, особливо предстоятеля Російської православної церкви Кирила у серпні 2009-го, то широко проанансована подія зібрала майже 5 тис. людей. Частина скандувала: «Геть московського патріарха!», а інша намагалася перекричати вигуками: «Наш патріарх Кіріл!». Тоді  ж, попри жорсткі заходи з «очистки території» довкола собору, частина молодих активістів пробралася на дах 9-поверхівки й устигла до приходу спецслужб на декілька хвилин розгорнути величезний лозунг із написом «Геть московського попа!». Щоб не допустити побоїщ і кровопролиття, весь периметр довкола собору був оточений міліціонерами та працівниками СБУ, які мали бути схожими на «звичайних парафіян».
Словом, напруга була несамовита навіть у період, коли російський народ усе ще маскувався під братнього, а Волинська єпархія УПЦ іще розповідала про факсимільне видання Луцького Євангеліє, подароване Володимирові Путіну за допомогу у спорудженні собору Всіх Святих.
Часи змінилися, той самий Володимир Путін послав своїх убивць на «братів во хресті». І звісно, по-іншому відбувся й візит предстоятеля церкви, яка все ще підпорядковується Москві. Приїзд митрополита Онуфрія ніде особливо не афішувався. Коло недобудованого храму зібралося не більше 200 вірян.
До честі організаторів візиту, все відбувалося скромно, без помпезності. Не було охоронців і «фейс-контролю», сварок і гнівних плакатів. Дорогу до храму жінки прикрасили квітами і гілочками туї. Діти привітали предстоятеля віршами та букетами. А з місцевої влади на зустріч із митрополитом Онуфрієм прибуло четверо працівників облдержадміністрації, зокрема голова – Володимир Гунчик, та перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлєв. Під час хвилинної розмови з Володимиром Гунчиком предстоятель УПЦ побажав, аби швидше на нашу землю повернувся мир. І всі разом віряни попрямували на Божественну літургію з нагоди храмового свята.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%