Про реєстрацію і додаткові кошти для ОТГ

Про реєстрацію і додаткові кошти для ОТГ

«Якщо ти перший, тобі найскладніше, але фінансові можливості – набагато більші, ніж тих, хто приєднається останнім. А виклики, звісно, будуть. І долати їх будемо разом. Для того ми сьогодні й зібралися», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, розпочинаючи робочу нараду із новообраними головами об’єднаних територіальних громад, що відбулася сьогодні у приміщенні облдержадміністрації.

Присутні – керівники структурних підрозділів ОДА, директор Офісу реформ у Волинській області Анатолій Пархом’юк та експерт із соціальних питань Петро Верзун.

Про це повідомили в Офісі реформ у Волинській області.

Торкнулися особливо актуальних питань, серед яких – юридична реєстрація ОТГ, підготовка та подання до Мінрегіону проектів підтримки розвитку інфраструктури, що будуть фінансуватися з Державного фонду регіонального розвитку у 2016 р.

Також ішлося про створення галузевих робочих груп для підтримки діяльності та організації роботи в ОТГ.

Спочатку слово мав начальник головного територіального управління юстиції у Волинській області Олег Пасько.

– Як тільки на рівні держави остаточно визначать правила гри, ми зі свого боку процес реєстрації громад зробимо якомога швидшим. Із термінами питань не виникне. Тож якщо буде чіткий перелік необхідних документів, а у статуті, наприклад, не буде прописано повноважень, котрі суперечать чинному законодавству, за потреби робитимемо це навіть в одноденний строк, – запевнив Олег Васильович.

Тож погодили: в управлінні юстиції призначать фахівця, котрий і відповідатиме безпосередньо за реєстрацію ОТГ.

Як відомо, у 5 об’єднаних територіальних громадах Волині відбулися перші місцеві вибори, і вже в триденний термін після оголошення їх результатів на першій сесії ради громади вони мають зареєструватися як юридична особа публічного права.

Зважаючи на певні прогалини у законодавстві, у Верховній Раді України зареєстрували законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб» (№ 3106), який врегульовує відносини, пов’язані з державною реєстрацією новоутвореного та утвореного у результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення органу місцевого самоврядування як юридичної особи, усунення недоліків правового регулювання питання правонаступництва об’єднаних територіальних громад, їх сільських, селищних, міських рад та виконавчих комітетів таких рад.

Але, звісно, гарантувати, що зазначений законопроект буде прийнято найближчим часом, ніхто не береться. Тому необхідно напрацювати схему державної реєстрації юридичної особи публічного права відповідно до чинного законодавства та надати відповідні роз’яснення територіальним органам Мін’юсту. Бо зупиняти процес децентралізації не можна ні на мить.

Йшлося на нараді і про можливості освоєння коштів із Державного фонду регіонального розвитку.

Заступник начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації – начальник планово технічного відділу Лілія Павлова повідомила:

– Нині активно ведеться робота щодо впорядкування проектів, які фінансуватимуться у 2016 році. Цього тижня відбулася відеоселекторна нарада під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика із залученням керівників усіх районів, де дали чіткі роз’яснення щодо формування таких проектів на місцях. І такі вже є. Звісно, не всі досконалі. Але можу повідомити: у попередньому реєстрі є проекти об’єднаних громад, – розповіла Лілія Павлова і наголосила: тим, хто ще не долучився до процесу, варто виправити ситуацію. Адже є чималий стимул: у бюджеті регіонального розвитку на 2016-й для реалізації таких проектів передбачено майже 160,5 млн грн.

Варто також зазначити: створивши умови для добровільного об’єднання територіальних громад, держава, в першу чергу, прагне забезпечити для всіх громадян доступні і якісні послуги – освітні, медичні, комунальні, соціальні, адміністративні та інші. Оскільки в маленьких населених пунктах без повноважень і ресурсів забезпечити це неможливо.

Тож крім власних надходжень, субвенцій на освіту, медицину, держава гарантує надання ще й інфраструктурної субвенції – на ремонт чи будівництво необхідної соціально-транспортної інфраструктури об’єднаних громад. Ще одне джерело, про котре вже згадували, кошти державного фонду регіонального розвитку, при розподілі якого перевага надаватиметься проектам розвитку об’єднаних громад.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%