На батьківщині Шевченка

На батьківщині Шевченка

Художники, поети та кобзарі об’єдналися, щоб розказати про Шевченка. Сталося це цього літа – 22-23 серпня у Моринцях, на землі, де робив перші кроки Тарас Шевченко. Тут під гаслом «Еволюція твого духу» відбувся другий всеукраїнський фестиваль «Ше.fest.». Це унікальна подія, адже там ми мали змогу відкрити собі нового Шевченка – молодого, привабливого та сучасного. Тут кожен міг побачити Тараса Григоровича не у звичному образі пророка, а хіпстера, фріка, поціновувача жінок і водночас надзвичайного генія, що підіймає український дух силою слова, близького та зрозумілого кожному з нас. 
Тільки-но ми вийшли з автобуса – і одразу почали милуватися місцевою красою: старі, дуже гарно оздоблені мальовані хатки, великі сади, щедрі на яблука та груші, ставки, біля яких можна було насолодитися тишею та які рятували від спеки. Жителі села, завдяки яким ми дісталися до місця проведення фестивалю, також були дуже привітні, неймовірно добрі, щирі та щедрі. На території «Ше.фесту» нас зустріли волонтери, дали нам програмку та повели у наметове містечко. Ознайомившись зі всіма заходами, що будуть на фестивалі, ми зразу відзначили хорошу роботу організаторів, адже програма була насичена цікавинками. Наступні два дні ми насолоджувалися драйвовою музикою від українських гуртів, серед яких – «Тінь Сонця», «Веремій», «Вій», «Мерва», «ДримбаДаДзига», «Фіолет» та багато інших, цікавими лекціями наукових співробітників Національного музею Тараса Шевченка, показами  українських фільмів – «Поводир», «Добровольці Божої чоти» та «Хайтарма», казками  від Сашка Лірника, літературними батлами між молодими поетами, виступами бандуристів, гутірками з учасниками АТО, бесідами з відомими письменниками та журналістами, виставками художників, театральними постановками та різноманітними майстер-класами. Також у рамках фестивалю кілька вуличних художників прикрасили стіну поблизу головної локації за мотивами Шевченківської пісні про бандуриста. Варто відзначити, що діяло дитяче містечко зі спеціальною програмою для малечі. Також у рамках фестивалю відбулися велоекскурсії Шевченковими місцями, так ми відвідали музейний комплекс ім. Тараса Шевченка в с. Шевченковому (Керелівці), музей військової техніки у с. Шампань та музей Тараса Шевченка у Моринцях. 
Упродовж двох днів ми заглибились у дружню, запальну та душевно-патріотичну атмосферу. Денні пригоди та нічні посиденьки-співи біля ватри, цікаві розмови, нові знайомства, емоції під час перегляду фільмів та постановок, драйв та танці під виступи гуртів, зустрічі з письменниками-кумирами, отримані знання під час лекторіїв та майстер-класів залишаться в нашій пам’яті назавжди. Надзвичайно приємно було побачити ці знакові та важливі місця, пов’язані із Тарасом Шевченком. 
Тетяна ЗОЛОТОВЕРХОВА,
студентка Луцького педагогічного коледжу.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%