Рай для «окунятників» і «щукарів»

Рай для «окунятників» і «щукарів» Перший лід – благодатна пора для любителів зимової риболовлі. А грудень – місяць, цікавий для тих, хто має намір уполювати окуня чи щуку.
Коли водна ще не холодна, кльов дуже активний. Ловиться майже вся біла риба і деякі хижаки. Риба, особливо хижа, хоче скоріше насититися, запастися жиром. Груднева ловля вважається досить цікавою і через жор, і через новизну умов. У січні навіть у тих самих лунках риба буде ловитися набагато гірше. Ловити в грудні можна з раннього ранку до пізнього вечора. Риба буде активно клювати весь день. Однак за північного вітру надій на удачу мало, а за східного – кльов буде слабким. Якщо подме західний чи північно-західний вітер – кльов налагодиться. Ідеальні місця ловлі – затоки, протоки, рукави, малі річки, неглибокі озера, ставки. Окунь живе на середніх глибинах із нерівним дном. Біля островів його можна знайти за течією, там, де є затоплені кущі, піщані мілини, очеретяні зарості, розводдя між ними. Плотва в цей час дотримується мулистого дна на глибині 1-3 м. На мілководді найчастіше клюють слабкий окунь, плотва, йорж, піскар, краснопірка. Ляща можна виявити в глибоких ямах і плесах, ярах, на укосах старого русла, у корінних берегів. Майже повсюдно ловляться йоржі. Щука найкраще клює в перші три тижні грудня, бо – голодна.
Кращою насадкою для ловлі в грудні вважаються мотиль і червоний гнойовий черв'як. Рідше використовуються парена пшениця, тісто і хліб. До середини грудня риба ще не ціпеніє і зграйками переміщається поблизу зимувальних ям. Для успішного лову її рекомендується підгодовувати. Прикормка повинна бути ароматною, тому використовують дрібний мотиль або висівки, змішані з макухою.
Владислав КАРДАШ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%