Пам"ятати і сумувати

Пам

У суботу, 22 червня, коли вся країна відзначає День пам’яті та скорботи, представники влади та громадськості Волині помолилися за волю України, за її незалежність, за мільйони загиблих на меморіалі «Вічна слава» та за спокій душ в’язнів Луцької тюрми, яких більшовики знищили 72 роки тому.

Учасники від Театрального майдану рушили урочистою ходою через вул. Лесі Українки до будівлі колишньої тюрми, що в Старому місті. Попереду – духовенство із хоругвами. Далі – чимало представників влади різних рівнів, зокрема перші заступники голови облдержадміністрації та Луцького міського голови Олександр Башкаленко і Святослав Кравчук, заступник Луцького міського голови, керуючий справами виконкому Віктор Вербич, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, а ще – народні депутати України Євген Мельник та Анатолій Вітів. Також виднілися прапори однієї з політсил. 
Квіти поклали до пам’ятного знаку Жертвам політичних репресій, безпосередньо до місця розстрілу та до Хреста, що коло монастиря. Духовенство УПЦ КП на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відправили короткий молебень за загиблими.
– Знову настав цей день: червневий, сонячний, теплий, який надихає кожну людину до життя, – наголосив у проповіді владика Михаїл. – Але у цьому місці не можна сприймати всі красоти літньої днини, бо саме тут загинуло багато тисяч людей. Вони мали би вирощувати хліб, виховувати дітей, але смерть не дала цього зробити. Щороку приходимо сюди, аби не лише вшанувати, а й згадати, що було, що трапилося і за що безвинні поплатилися життям. За те, що любили свій край, що просто були українцями. Ось це і є головною причиною, якщо не вникати у деталі. Правди нікуди не сховаєш.
Потому слово взяв Святослав Кравчук.
– Доки ми будемо сюди приходити, доти ті трагічні події не повторяться, – підсумував Святослав Євгенович.
На завершення усі небайдужі поклали квіти до стел, де викарбувані імена загиблих у Луцькій тюрмі.
Світлана ГОЛОВАЧУК.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%