Досвід досвідчених

Досвід досвідчених

Забезпечення належної якості життя людей є одним з пріоритетів діяльності влади. Про це Президент України Віктор Янукович сказав, спілкуючись із громадянами, перед початком виїзного засідання Ради регіонів у Луганську. В цьому заході взяв участь і голова облдержадміністрації Борис Клімчук.

«Усе, що пов’язано з безпекою, покращенням якості життя, – наша робота», – підкреслив Президент, додавши, що це завдання першочергове для влади. За словами Віктора Януковича, то –  основа зростання економіки, і – як наслідок – створення належних соціальних умов, підвищення заробітної плати тощо.
Під час спілкування з людьми глава держави звернув особливу увагу на необхідність вирішення проблеми аварійності на шахтах. Президент нагадав, що з 2002 р. розпочалося впровадження комплексної автоматизованої системи управління роботою шахт для підвищення безпеки.
За словами Віктора Януковича, приблизно зі 160 працюючих українських шахт (серед них – і розташованих на теренах Волині) до системи комплексної безпеки підприємств вугільної галузі вже підключено близько 30-ти.
На засіданні Ради регіонів Віктор Янукович доручив Кабміну активніше впроваджувати в життя позитивний досвід місцевої виконавчої влади.
«Той позитивний досвід, який є з питань, котрі ми сьогодні розглядали – і в питаннях забезпечення економічної ефективності, розвитку відновлювальної енергетики, треба використовувати. Я просив би записати доручення Кабінету Міністрів України узагальнити досвід, який є в Україні, регіонах, і відпрацювати план вдосконалення цього досвіду на інших територіях за погодженням із місцевою владою», – сказав Президент.
Окрім цього, Віктор Янукович вимагає від керівників центральних органів виконавчої влади неухильного дотримання Указу «Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території».
«До кінця червня, якщо не виправлять помилки і не виконуватиметься указ, на початку липня будуть звільнені з посад присутні тут міністри і голови комітетів. Щоб ви про це знали!».
А 21 червня, повертаючись із відрядження з Луганська, голова облдержадміністрації Борис Клімчук зупинився у Києві. У столиці, на його прохання, відбулася аудієнція у Прем’єр-міністра та робочі зустрічі у Міністерстві фінансів та Державному казначействі України.
У Держказначействі України обговорювалися можливості вирівнювання графіків фінансування місцевих бюджетів області за «незахищеними» статтями, зокрема – видатків та плани державних капіталовкладень для продовження спорудження шахти №10 «Нововолинська» відповідно до нового, відкоригованого титулу будови, затвердженого Кабінетом Міністрів України розпорядженням від 3 червня 2013 р. № 371-р.
Цього ж дня в Києві Борис Клімчук спільно з народними депутатами України, позафракційними Ігорем Єремеєвим, Степаном Івахівим та Сергієм Мартиняком зустрілися з міністром фінансів України Юрієм Колобовим. Розглядали актуальні питання соціально-економічного розвитку нашого регіону у контексті можливого внесення змін до Державного бюджету України.
Тому слід детальніше зупинитися на долі перспективної шахти №10 «Нововолинська», яка будується. Підприємство має заборгованість за електроенергію. Згідно з рішенням суду, усі кошти з рахунків повинні першочергово спрямовуватися на її погашення. З огляду на стан справ, аби працівники об’єкта не залишалися без заробітної плати, голова облдержадміністрації Борис Клімчук після повернення зі столиці публічно звернувся до керівництва обласного казначейства з проханням, щоб «гроші перш за все віддавали людям»: «Титул 10-ї шахти вже затверджений Кабміном, тому скоро розпочнеться державне фінансування. Тоді ми зможемо цілком розрахуватися. А поки я прошу: в першу чергу – заробітна плата!».
Основне ж питання, яке голова облдержадміністрації порушив перед Кабінетом Міністрів України, стосується загрози надзвичайної ситуації регіонального рівня, що може трапитися через зсув ґрунту, прискореного несприятливими погодними умовами, з непарної сторони вулиці Героїв УПА в м. Луцьку. На засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 17 червня 2013 р. техногенні явища, які тут відбулися, визнані такими, що можуть призвести до загрози життю або здоров'ю населення внаслідок руйнування будинків. Адже якщо виникне надзвичайна ситуація, проживання населення на цій території (70 осіб) та провадження господарської діяльності стануть неможливими, а збитки можуть досягти 23042850 грн.
Микола Азаров із розумінням поставився до потреб волинян та дав відповідні вказівки профільним міністерствам для ліквідації загрози надзвичайної ситуації. При цьому він наголосив, що «Президентові та уряду негаразди мешканців чи Східної, чи Західної України – однаково болять».
Тому під час апаратної наради, яка відбулася в Луцьку 25 червня, Борис Клімчук повідомив: із облдержадміністрації вже скерували в столицю пакети документів, які в кінцевому результаті відобразяться постановою та розпорядженням Кабміну України як щодо виділення для Волині коштів на ліквідацію загрози техногенної катастрофи на луцькій вул. Героїв УПА, так і щодо виконання доручення Віктора Януковича про запобігання підтоплення нашої області. 
«У Постанові буде розписано, як кошти розподілять між головними виконавцями робіт – обласним управлінням лісового та мисливського господарства, управлінням водного господарства та обласним бюджетом», – деталізував Борис Петрович. Враховуючи той факт, що сума, яку можуть виділити, ще не визначена, то спеціалістам необхідно підготувати два документи: один із максимальними розрахунками, інший – із мінімально необхідними.
За матеріалами прес-служби Президента України і прес-служби облдержадміністрації.
На фото: виступ Віктора Януковича в Луганську.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%