Вірність традиціям

Вірність традиціям

Напередодні свята Конституції України делегація з Волині відвідала польське м. Холм. Відбулося це з ініціативи громадської організації «Форум українських журналістів» за підтримки обласної влади. Такі візити до сусідньої країни у рамках проекту «Школа сучасної журналістики» вже давно стали гарною традицією. 

Тож спочатку волиняни поклали квіти біля меморіальної дошки, встановленої на стіні будинку, де 1866 р. народився перший Президент України Михайло Грушевський. 
– Нині ця споруда на вулиці Генріха Сенкевича – приватна власність, тож задуми зробити тут музей поки залишаються лише мріями, як і спорудження у сквері неподалік пам’ятника Михайлові Грушевському, – сказав керівник делегації, голова правління громадської організації «Форум українських журналістів» Володимир Данилюк.
 – У 1991 році, коли відзначали 125-річчя від дня народження Грушевського, на стіні будинку урочисто відкрили цю меморіальну дошку із написом польською та українською мовами, – розповів начальник управління із питань внутрішньої політики облдержадміністрації Андрій Мельник. – Тепер же щоразу, перебуваючи у Польщі, вважаємо своїм обов’язком покласти квіти до місць, надзвичайно важливих для кожного українця.
Ще один вінок з України поклали біля пам’ятника Пилипові Пилипчуку, Прем’єр-міністрові уряду УНР, що на старому православному кладовищі – поблизу Холмської гірки, біля колишнього собору, нині костелу Різдва пресвятої Діви Марії. 
Тепер це місце доглянуте – кілька років тому тут добряче попрацювали українці спільно зі студентами вищої школи міжнародних відносин у Хелмі, котру волиняни того дня також мали честь відвідати. Зараз про православну святиню дбає місцева влада.
– Маємо ще одну ініціативу, яку, сподіваємося, підтримають наші українські партнери. Хочемо створити громадський комітет із догляду за місцями історичної пам’яті українців у рідному для наших народів місті, – запропонував ректор ВШМВ і СК у Хелмі Міхал Голось.
– Все це робимо для того, аби люди, котрі мешкають тут, приїздять до Польщі, могли відвідувати такі місця. Тож ініціативу сприймаємо досить позитивно і з нашого боку, можу запевнити, буде лише сприяння, – сказав Андрій Мельник. 
Світлана ДУМСЬКА.
 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%