Зелена більшість і помаранчеві серця

Зелена більшість і помаранчеві серця Дату першої сесії Волинської облради 7-го скликання  тривалий час не призначали. Очевидно, за кулісами партій та проектів тривали напружені переговори.  Про претендентів на посаду голови облради до самісінької сесії говорили, але тихо.
Перед входом до облради цього дня можна було проводити фестиваль для автолюбителів. «Статусні» автівки декого із обранців помітно виділялися на фоні сірих стін. У фойє чергували лише двоє поліцейських. На вході до зали волонтер Мирослав Ватащук перевіряв обранців на готовність підтримати українських бійців,  які тим часом мерзнуть на Сході. Тут же депутатів реєстрували, на руки кожному видавали регламент…
–    Що це таке? – розглядав папери депутат від УКРОПу Сергій Леонтьєв.
–    То, – кажу, – ваша «депутатська конституція на найближчих чотири роки» – регламент обласної ради.
–    На чотири  роки?.. Так я на цю сесію спеціально з Варшави приїхав…
Як виявилося, обранець має бізнес і в Луцьку, і в Польщі, а постійно проживає у Варшаві. Втрапивши до волинського парламенту, підприємець, здалося  почувався не у своїй тарілці, походжав просторими «кулуарами», і дивувався з того, навіщо так неефективно використовувати таке громіздке приміщення.
Справжньою зіркою ще у черзі до реєстрації був укропівець Віталій Кварцяний (гострий на слівце президент ФК «Волинь»). Поки стояв – роздавав інтерв’ю. Колеги використовували нагоду, бо ж знають: сесії Луцької міської ради депутат Кварцяний відвідував теж нечасто. Найдосвідченішим обранцем ради 7-го скликання є екс-голова представницького органу влади, нині радикал,  Анатолій Грицюк. У його кар’єрі це 4-та каденція. Загалом із 64-х обранців 20 – таких, які у депутатську річку ступають не вперше і як мінімум були обранцями облради 6-ї каденції. Є з-поміж них і такі, хто у новому скликанні вже презентують і нову партію. Скажімо, завжди активний Сергій Слабенко, беручи слово, за звичкою навіть представився : «Сергій Слабенко, фракція «Наша Україна». Зала відгукнулася сміхом, а обранець тут же відповів: «Помаранчевий колір завжди житиме в моєму серці».
Наймолодшим у сесійній залі цього разу буде «порошенківець» Володимир Дейна 1982 рн., підприємець із Ківерцівського р-ну, а найстаршою – його землячка, лідерка вже створеної цього дня фракції «Батьківщини» і директорка санаторію «Пролісок» Валентина Касарда.  Варто сказати, що кожна наступна облрада на Волині – «молодша» за попередню. Фактично всі обранці мають вищу освіту, однак є й такі, які задовольнилися середньою. Як відомий будівельник Леонід Стефанович («Солідарність») та лідер свободівців Анатолій Вітів.
Пожвавлення у кулуарах настало з появою у цих стінах Ігоря Палиці. Він прибув до зали разом із однопартійцями Іриною Констанкевич та В’ячеславом Рубльовим (останній, до речі, чекав «шефа» на вході, щоби провести коридорами «білого дому»).
Командою до зали увійшла і майбутня фракція «Солідарності», на чолі з лідерами головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком, депутатами Володимиром Бондарем та Валерієм Дібровою.
Уже за півгодини понад шість десятків нових обранців отримають такі ж новенькі посвідчення (ще у целофані) і візьмуться до роботи. Власне, кандидатів на посаду голови облради, як і прогнозували, було два. Команда УКРОПУ запропонувала депутата, що був першим номером у списку партії на місцевих виборах, – Ігоря Палицю. А «БПП «Солідарність» висунула кандидатуру найрейтинговішого обранця зі свого списку – Володимира Бондаря.  Обидва претенденти на булаву самоврядування говорили про необхідність єдності у волинському парламенті.
«Вважаю, що з того моменту, коли нам вручили посвідчення депутата, для нас повинна припинити існувати політика, – наголосив із трибуни Ігор Палиця. –  Безумовно, кожен депутат буде намагатися принести якісь дивіденди своїй партії. Але якщо тут буде політика, ми не зможемо  дати нашим виборцям те, чого вони від нас очікують. А вони від нас очікують економіки. Особисто я працюватиму не над політичним рейтингом своєї партії, не над проголошенням якихось політичних заяв, я буду працювати над тим, щоб не червоніти перед людьми за те, що я їм обіцяв. Я звик тримати своє слово. Тому я налаштований працювати разом. Хочу, щоб ми в цій обласній раді сперечалися тільки на економічні теми».
Володимир Бондар згадав про Майдан і події Революції Гідності: «Ми – перша обласна рада, яка обрана після подій на Майдані, яка обрана під час війни, що триває в нашій країні. Багато з присутніх тут брали участь і в одних, і в інших подіях. Багато людей віддали своє життя, своє здоров’я за те, щоб Україна була ліпшою. Ми всі, напевне, йшли на ці вибори з тим, щоб підняти нашу державу, встановлювати ті принципи, які б сьогодні були важливі і для функціонування нашої держави, і нашої області. І вони відповідали б тим принципам, які були освячені кров’ю наших українців у подіях на Майдані. Я хотів би, щоб кожен із нас пам’ятав і у своїх рішеннях, і у своїх діях те, що нам вручили цей мандат люди, які старалися зробити нашу державу кращою і віддали для неї все найдорожче. … Мені б хотілося консолідації в цей час. Друге – відповідальності. Я хочу нагадати: ми представляємо не себе, не ті політичні партії, які сьогодні представлені фракціями, а – виборця. І виходити маємо звичайно, в першу чергу, з цих інтересів».
Лише єдиний обранець у залі мав запитання до одного з претендентів на посаду голови. Костянтин Зінкевич із «Самопомочі» поцікавився у Ігоря Палиці: а що коли «завтра» ЦВК оголосить вибори на 23-му «єремеєвському» окрузі (адже фонд Ігоря Петровича вже активно працює у районах зазначеного округу)? На що кандидат відповів: визначатиметься тоді, коли будуть оголошені вибори. До Володимира Бондаря запитань не було.
Таємним голосування назвати важко. Біля скриньки з бюлетенями панувала напруга. Депутати від УКРОПу знімали процес на відео і фіксували щось у блокноті. Частина обранців демонструвала бюлетені на камеру, перш, ніж опустити їх у скриньку. Тут же, біля скриньки, особисто стежив за голосуванням й лідер «Солідарності» голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Керівник фракції «Батьківщина» Валентина Касарда із екс-нардепом Віктором Олійником чатувала колег з бюлетенями біля кабінок… Одразу після завершення з голосування, повертаючись до зали, Ігор Палиця, керівник його фонду і вже екс-кандидат у мери Луцька Олександр Товстенюк та колишній народний депутат від БЮТ Віктор Олійник на хвилину перетинаються у коридорі, спілкуються, усміхаючись. … Зрештою за хвилин 15 головуючий у лічильній комісії Віктор Радчук (УКРОП) тільки підтверджує чутки: 39 обранців підтримали Ігоря Палицю, 25 – Володимира Бондаря. Головну скрипку у цій історії зіграла «Батьківщина».
Наступна частина пленарного засідання відбувалася уже під головуванням Ігоря Палиці. Лідер партії УКРОП спершу виглядає розгубленим і навіть займає не своє крісло у президії… Але згодом упевнено бере віжки правління. Новобраний голова Волинської облради сам запропонував кандидатури двох заступників: Олександра Пирожика («Свобода») – на посаду першого заступника, а Романа Карпюка від «Батьківщини» – заступника. За узгоджених кандидатів голосують так само узгоджено. На зауваження Володимира Бондаря про те, що, можливо, у такий скрутний час можна було б обійтися і одним заступником, зекономивши кошти, Ігор Петрович відповідає: він не збирається отримувати заробітну плату, от і буде економія…
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.
P. S.  Уже наступного дня до облради був внесений проект обласного бюджету за підписом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика. Але депутатам ще належить визначитися, хто ж очолить профільні комісії, на «наймасніші» з них, очевидно, претендуватимуть фракції, що поки лишилися без представників у президії.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (265) - 86%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%