Підтримка, розуміння, консультація

Підтримка, розуміння, консультація

Нещодавно в обласному центрі зайнятості відбулася прес-конференція, зініційована керівником обласної служби зайнятості Раїсою Кучмук та фахівцями служби, під час якої обговорювали проблему працевлаштування демобілізованих учасників АТО та інвалідів.  До участі долучилися соціальні партнери – директор ВОГО «Регіональний інститут європейського розвитку» Олена Кобріна, заступник начальника Луцького військового гарнізонного госпіталю по роботі з особовим складом майор Віктор Левківський, начальник відділу призову облвійськкомату підполковник Андрій Кузьма та заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом підполковник Ігор Підлісний.
Перше слово – за фахівцями обласного центру зайнятості: вони не чекали законів, постанов, нормативних документів, які б регулювали роботу з демобілізованими військовослужбовцями, а діяли на власний розсуд, оперативно шукаючи  та приймаючи рішення, зокрема і нестандартні. Значну роль  у цьому зіграла ефективно налагоджена співпраця із соціальними партнерами. 
Отож, трохи статистики: впродовж січня-листопада 2015-го до обласної служби зайнятості, повідомила Раїса Кучмук, звернулося 1298 демобілізованих військовослужбовців, із них 49 мають групу інвалідності, котру вони набули або під час проведення АТО, або згодом. Працевлаштовано 202 особи, профнавчанням охоплено – 145, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 80 осіб, а 94 демобілізовані започаткували власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. На 1 грудня 2015 р. на обліку в області перебувало 962 військовослужбовці. Загалом в обласну службу зайнятості звернулося 32% демобілізованих, інша частина або повернулася на попереднє місце роботи,  або звернуться пізніше, або мобілізовані повторно тощо.
– За цими цифрами стоять людські долі. Тому у нас визріла ідея започаткування на базі служби зайнятості клубу для тих, хто повернувся із зони АТО і вирішив розпочати власну справу, – долучилася до розмови Олена Кобріна. – Адже саме в центрах зайнятості вони знаходять підтримку, розуміння і консультацію. Ми як соціальні партнери не змогли стояти осторонь. Організовуємо в клубі тренінги з адаптації, професійні консультації. Запрошуємо до розмови з підприємцями-початківцями податківців та представників інших служб, громадських організацій, органів державної влади.
Обласна служба зайнятості також працює і на виїзді – в госпіталі. Уже понад рік там щотижня працівники служби зайнятості проводять інформаційно-роз’яснювальні зустрічі з військовослужбовцями, які лікуються, аби допомогти подолати психологічний бар’єр у подальшому спілкуванні з чиновниками, зорієнтуватися у мирному житті, на ринку праці. З січня 2015-го проведено 38 таких зустрічей, до яких залучено 90 фахівців служби зайнятості, 41 соціальний партнер та 767 військовослужбовців.
Загалом за час бойових дій, як повідомив майор Віктор Левківський, через військовий госпіталь пройшло 3 тис. 362 бійці, визнано непридатними до служби – 395. Їм усім у першу чергу також потрібна психологічна реабілітація.
– Співпраця з обласним центром зайнятості дуже плідна, – вважає Віктор Володимирович. – Систематичність і наполегливість у роботі з пораненими викликає повагу та довіру.
Представники облвійськкомату продовжили обговорення питання зайнятості демобілізованих. Адже починаючи з 2012-го, служба зайнятості співпрацює з військовими комісаріатами області у питанні проведення ярмарків вакансій для безробітних щодо можливості проходження військової служби за контрактом. 
Як зазначив підполковник Ігор Підлісний, зараз у Верховній Раді розробляється законопроект, згідно з яким усі демобілізовані із зони АТО мають обов’язково пройти курс психологічної реабілітації.
– Дякую, що спілкуєтеся з нашими бійцями, допомагаєте не тільки з роботою, а й повернутися до мирного життя, – звернувся до працівників обласної служби зайнятості підполковник Ігор Підлісний. До його слів приєднався і підполковник Андрій Кузьма. Зокрема він додав, що для тих, хто пов’язав свою долю зі Збройними силами і перейшов на контрактну службу, Верховна Рада і Міністерство оборони постійно ініціюють зміни на законодавчому рівні задля покращення матеріального становища і забезпечення. Адже контрактна форма військової служби передбачає, що людина свідомо обирає цей шлях і в подальшому потребує лише вдосконалення своїх військових умінь. Підполковник  Андрій Кузьма наголосив:
– За останній час військовослужбовцям за мобілізацією на особливий період, який триває нині, при укладанні контракту, окрім зарплатні, передбачено одноразову грошову премію (залежно від звання і посади) – від 8 до 10 мінімальних зарплат. Нині, до речі, можна підписати короткостроковий контракт на 6 місяців, запроваджено присвоєння первинного військового звання молодшого лейтенанта військовослужбовцям рядового, сержантського та старшинського складу, є дозвіл на призначення на офіцерську посаду осіб сержантського та старшинського складу, які мають бойовий досвід, але без вищої освіти. 2016-го Міністерство оборони планує виплачувати за першого укладання контракту зарплату – 6 тисяч гривень, за наступного – 7 тисяч. Першочерговим нині вважається комплектування військових частин високомобільних десантних військ.  Загалом створюється багато військових частин і підрозділів, зокрема і на території області. Тобто є чимало. вакантних посад. Запрошуємо усіх охочих пов’язати своє життя з військовими формуваннями, стати на захист батьківщини до військкоматів, тим паче заробітна плата має зрости у кілька разів. 
– Стараємося дотримуватися і букви закону, і не втратити людське обличчя, – підсумувала Раїса Кучмук. – Сколихнімо тих людей, яким потрібно наше спілкування, де ми можемо порадити і підтримати. Ми  залучаємо до цього і священиків, і артистів, і всіх, хто своїм прикладом може надихнути до життя. Нам потрібні такі клуби сімейної підтримки демобілізованих. Не будьмо байдужими!
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
На фото автора: Раїса Кучмук, Олена Кобріна, Ігор Підлісний, Андрій Кузьма та Віктор Левківський.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%