Матушка на сесії

Матушка на сесії

«А в Залухові досі моляться Москві» – під таким заголовком вийшла минулого тижня публікація «Волинської газети». У статті, нагадаю, розповідалося про те, як національно свідомі селяни намагаються вирвати з московських обіймів церкву, яку самі ж будували і яку в них обманом ухватили собі прислужники Кірілла.   
Та вочевидь, іще не все для українців в Україні втрачено. З візиту журналістів зрозумівши, що залухівська громада Київського патріархату не лишилася сам на сам із проблемою, прислужники Москви взялися атакувати місцевий люд книжечками про так звану «неканонічність». А ще поспішили в сільську раду. Зокрема, настоятель Свято-Михайлівської церкви о. Володимир, недавно призначений Московським патріархатом, приніс заяву з проханням надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в межах 0,2 га для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій  у с. Залухів.
Таким чином, служителі Кірілла (бо батюшка сам зізнався, що під час служби Божої у церкві Залухова досі моляться за праву руку Путіна та називають його духовним батьком) принесли заяву, чим підтвердили: з документацією в них не все гаразд і правити в церкві – ще не означає мати юридичні права на сам храм.
Отож, заяву священик приніс. Його прибічники наполягли на тому, аби цю заяву розглянули на останній сесії сільради та проголосували за надання дозволу. 
Проте рішення не було прийнято. Бо для того необхідні голоси більшості з 12-ти депутатів сільради, а проголосувало за надання дозволу лише п’ятеро обранців.
Та й утілити «прихватизаційні» наміри прихильників Москви юридично не так і просто.  Залухівський сільський голова Людмила Кацевич пояснила: відповідно до генплану села, на місці церкви передбачалося спорудження клубу (цю позначку внесено до офіційних документів). Таким чином, аби надати дозвіл Свято-Михайлівській громаді УПЦ, треба спершу внести зміни до генплану, а для того – відшукати час і кошти, яких у сільському бюджеті і так не вистачає.
Крім юридичних, виникає чимало й інших аспектів довкола церковної проблеми. Зокрема, у Свято-Михайлівської громади УПЦ КП, яка зареєстрована в Залухові, обурення викликала поведінка 21-річної дружини нинішнього священика. Жінка, яка «без двох днів тиждень» мешкає в селі, поводилася на сесії так, як геть не личить матушці. Тому, подейкують, 22-річний настоятель Володимир навіть приходив до Людмили Кацевич просити вибачення за поведінку своєї дружини (хоча сама Людмила Феодосіївна утрималася від коментарів на цю тему).
Словом, конфлікт триває. У грудні має відбутися сесія сільради, де прийматиметься бюджет на наступний рік. І якщо церковне питання знову потрапить у порядок денний, то, вважає Людмила Кацевич, варто було б на засідання запросити районне керівництво та журналістів. Бо буде гаряче…
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%