Заслужені ордени з незаслужених рук

Заслужені ордени  з незаслужених рук

Нарешті наші земляки – з орденами на грудях, хоча вручала нагороди людина, яка палець об палець не вдарила, щоб гідно відзначити героїчний екіпаж!

Більше року колектив «Волинської газети» добивався від військового командування і Президента нагородити доблесний танковий екіпаж у складі трьох волинян: командира Миколи Тишика, водія-механіка Андрія Мудрика та оператора-навідника Олександра Пугача. 
Хоча саме «Волинська газета» разом із волонтером Денисом П’ятигорцем доклала чи не найбільше зусиль, у луцькому Палаці культури (Народний дім «Просвіта») пообіді 4 грудня на сцені під світлом прожекторів та прицілами телекамер були інші. Насамперед, дійсно заслужив це право обласний військовий комісар Роман Кулик, який також долучався до бюрократичної процедури представлення демобілізованих бійців до державних нагород та, врешті решт, з повним правом розділив позитивні емоції нагороджених Героїв. 
А от що там робив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, пояснити важко. Мабуть, просто брав участь в черговому заході. Бо як мінімум морального права зі своїх рук вручати героям-танкісти присвоєні Президентом України ордени він не мав!

Отже, не один місяць «Волинська газета» стукала в усі інстанції (від глави держави до Міністра оборони та Генштабу), щоб там, у Києві, і тут, у Луцьку, гідно оцінили подвиг молодих волинян, які в одному бою знищили кілька одиниць ворожої техніки (один танк Т-72 захопили як трофей!), а в другому – вивели колону українського війська з оточення під Іловайськом.
Звернулися з цього приводу, а також із пропозицією домогти демобілізованим танкістам працевлаштуватися, і до місцевої влади.
Відтак, 15 липня ц. р. адресували голові облдержадміністрації Володимиру Гунчику. Поставили йому кілька питань, але два з них напряму стосувалися Миколи Тишика та інших членів двох танкових екіпажів:
«Які заходи вживалися особисто Вами ьа іншими посадовими особами органів виконавчої влади обласного рівня та Старовижівського р-ну щодо належного працевлаштування демобілізованого з зони АТО Тишика М. В., який як командир танкового екіпажу прославився низкою героїчних вчинків під час бойових дій на фронті?
З яких причин ні п. Тишик М. В., ні інші члени екіпажів двох танків, які під його командуванням відзначилися під час бойових дій у зоні проведення АТО, не нагороджені орденами чи медалями? Чи зверталися Ви особисто з письмовим клопотанням в Адміністрацію Президента України щодо гідного відзначення героїв-танкістів?».

І лише 11 серпня ц. р. редакції «Волинської газети» відправили лист із «Білого дому». Номер документу –272/01-15/2-15. Оскільки для персони Володимира Гунчика нижче його дуже високого рівня відповідати на офіційні запити медіа, то замість шефа це зробила начальник відділу інформаційної політики облдержадміністрації Світлана Головачук. 
По суті нашого клопотання щодо гідного відзначення на державному рівні героїв-танкістів нам написали:
«…Щодо нагородження на державному рівні демобілізованого військовослужбовця Миколи Тишика, а також інших членів екіпажів двох танків, які героїчно відзначились під час виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, повідомляємо, що згідно з чинним законодавством, а саме Законом України «Про державні нагороди України» від 16 березня 2000 р. №1549-III, а також п. 3 Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 р. №138/2003, обласна державна адміністрація не має повноважень звертатися з клопотанням щодо нагородження військовослужбовців до Адміністрації Президента України. Також додатково зазначаємо, що згадані військовослужбовці були призвані до Збройних Сил України та направлені для проходження служби до 51-ої ОМБР. У зв’язку з цим право клопотати про присвоєння нагороди належить виключно до компетенції Міністерства оборони України за поданням керівництва 14-ї окремої механізованої бригади (як правонаступниці 51-ї ОМБР)».
Нічим не захотіли допомогти в облдержадміністрації і з працевлаштуванням геройського командира танкових екіпажів. Усе та ж Світлана Головачук у тому ж листі сповістила таке:
«Із метою надання своєчасної та об’єктивної відповіді на Ваше запитання про дії представників органів виконавчої влади щодо працевлаштування демобілізованого Миколи Тишика, то просимо Вас уточнити, до кого саме та в який період звертався Микола Тишик із відповідним проханням, позаяк інформація про особисте звернення демобілізованого до облдержадміністрації на даний час відсутня».
Коментарі тут, як кажуть, зайві… Хіба що зауважити: стаємо свідками ще одного публічного ноу-хау, коли на офіційних заходах перебувають не лише посадові особи, але й члени їхніх родин. У залі «Просвіти», приміром, поруч перебували голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, його дружина Галина, обласний військовий комісар полковник Роман Кулик і… заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.
Та екіпаж танкістів, які пройшли пекло АТО, навчилися розставляти чесні акценти. Хлопці таки подякували «Волинській газеті» у всебічній підтримці: як моральній, так і матеріальній (журналісти подарували командирові годинник, які не боїться ні води, ні вогню, ні ударів, а всьому екіпажеві завдяки Благодійному фонду «Волинь-2014» – планшети).
Повертаючись до урочистостей із нагоди свята Збройних сил України, нагадаємо, що, крім ордена «За мужність» ІІІ ступеня, який тепер прикрашатиме груди бійців Тишика, Мудрика й Пугача, медаллю «Захиснику Вітчизни» відзначено Івана Поліщука, Володимира Стадника, Сергія Комача, Тараса Гуменюка, Олександра Наземцева, Андрія Заня.
Відзнакою Міністерства оборони України та пам’ятним знаком нагороджено Юрія Гурмадського, Вадима Назарука, Юрія Мазура.
Наш кор.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%