Творіть добро!
Фестиваль для особливих дітей успішно відбувся за підтримки Православної церкви, хоча влада його проігнорувала…
Найголовніше почуття, який виносиш із цього фестивалю, це не печаль, як можна було б думати. Бо ж виступали діти, яких Господь обділив здоров’ям, вони з раннього віку мають інвалідність, тому їх і називають «особливими».
Але Бог насправді добрий, і Він додав їм талантів, завдяки яким вони й відкривають цей світ і для себе, і для нас. Ідея фестивалю «Особлива дитина – особливий талант» належить Олегові Редьку, волонтеру молодіжного відділу Волинської єпархії.
Як сказав голова інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, Волинська єпархія УПЦ має багаторічну співпрацю з громадськими організаціями, які опікуються особливими дітьми. Та й коли вони виростають, то церква про них не забуває. Одна зі змін у православному таборі «Стежина добра», який у лісовому масиві за с. Старосілля Маневицького р-ну, вже не перший рік віддається саме людям неповносправним. Із фізичними якимись вадами, але з великою, відкритою світові душею. Причому вони мають можливість відпочивати тут разом зі своєю родиною, а опікуються ними тоді і волонтери молодіжного відділу єпархії, яким керує ієромонах Ілля (Вишневський).
Директор Луцького навчально-реабілітаційного центру Леся Волинець каже, що завдяки співпраці з церквою вихованців тут навчають духовності і душевності, співчуття та милосердя. Звісно, що отримує Центр не тільки духовну, а й матеріальну підтримку від Волинської єпархії УПЦ, і це пожертви віруючих людей, які живуть за заповіддю – любити ближнього, як себе самого.
Волонтер Олег Редько – один із найактивніших помічників громадських організацій, які опікуються особливими дітьми.
За його ініціативи фестиваль «Особлива дитина – особливий талант» проходив у Палаці культури м. Луцька, і дуже шкода, що не було тут жодного представника влади і дуже мало глядачів. Тоді б вони відкрили для себе, що і люди, обділені здоров’ям фізичним, є членами нашого ж суспільства. А від того, що у кожній родині може народитися дитина не зовсім, так би мовити, здорова, ніхто не застрахований. І дякувати Богові, що Він звів батьків, які виховують дітей з аутизмом, синдромом Дауна, ДЦП та іншими вадами у такі ось громадські організації, а опісля – з церквою. Діти ж до концерту підготувалися неабияк. Для них то справді великий вихід у світ. Дівчата на возиках мали такі шикарні сукні!.. «Янголята», діти-аутисти, так завзято грали з батьками і на ложках, і на інших підсобних «інструментах», народжені із синдромом Дауна зачарували народним танцем, вихованці громадської організації «Джерело життя» і гуморески читали, і сценки ставили. Та кожен із дітей, у яких різні діагнози, але вони так само хочуть жити і радіти життю, так щиро виступав, що оплески у залі не стихали.
Вікторія Колодяжна, волонтер, яка займається ритмікою, танцями з дітьми із синдромом Дауна, каже, що їй надзвичайно цікаво працювати з ними, бо завжди приємно розкривати потенціал, який був прихований у цих дітей і певною мірою лікувати їх.
У фойє Палацу культури діяла і виставка робіт особливих дітей, і вони нічим не відрізнялися від тих, які виготовляють діти, так би мовити, здоровші. Неповторні малюнки художниці з Торчина Нелі Гергель традиційно викликали захоплення не тільки її талантом, а й незламністю духу.
Воістину – «Творіть добро, і воно до вас повернеться».
Наш кор.
На фото: протоієрей Валентин Марчук із особливими дітками.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
З Днем працівника лісу! Волинські сумоїсти здобули нагороди на чемпіонаті Європи Лісівники Школярі до Міжнародного Дня Миру організували благодійний ярмарок Владика Михаїл зустрівся з послом України Увага! Розшук! У Торчинській територіальній громаді відкрили поліцейську станцію Керував “під шафе” та хотів підкупити поліцейських: слідство розпочало кримінальне провадження У Луцьку “на зебрі” збили дівчину У Луцьку провели благодійний ярмарок задля хворих дітейІнтерв'ю


- Опитування
- Результати