Творіть добро!

Творіть добро!

Фестиваль для особливих дітей успішно відбувся за підтримки Православної церкви, хоча влада його проігнорувала…
Найголовніше почуття, який виносиш із цього фестивалю, це не печаль, як можна було б думати. Бо ж виступали діти, яких Господь обділив здоров’ям, вони з раннього віку мають інвалідність, тому їх і називають «особливими».
Але Бог насправді добрий, і Він додав їм талантів, завдяки яким вони й відкривають цей світ і для себе, і для нас. Ідея фестивалю «Особлива дитина – особливий талант» належить Олегові Редьку, волонтеру молодіжного відділу Волинської єпархії.
Як сказав голова інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, Волинська єпархія УПЦ має багаторічну співпрацю з громадськими організаціями, які опікуються особливими дітьми. Та й коли вони виростають, то церква про них не забуває. Одна зі змін у православному таборі «Стежина добра», який у лісовому масиві за с. Старосілля Маневицького р-ну, вже не перший рік віддається саме людям неповносправним. Із фізичними якимись вадами, але з великою, відкритою світові душею. Причому вони мають можливість відпочивати тут разом зі своєю родиною, а опікуються ними тоді і волонтери молодіжного відділу єпархії, яким керує ієромонах Ілля (Вишневський).
Директор Луцького навчально-реабілітаційного центру Леся Волинець каже, що завдяки співпраці з церквою вихованців тут навчають духовності і душевності, співчуття та милосердя. Звісно, що отримує Центр не тільки духовну, а й матеріальну підтримку від Волинської єпархії УПЦ, і це пожертви віруючих людей, які живуть за заповіддю – любити ближнього, як себе самого.
Волонтер Олег Редько – один із найактивніших помічників громадських організацій, які опікуються особливими дітьми.
За його ініціативи фестиваль «Особлива дитина – особливий талант» проходив у Палаці культури м. Луцька, і дуже шкода, що не було тут жодного представника влади і дуже мало глядачів. Тоді б вони відкрили для себе, що і люди, обділені здоров’ям фізичним, є членами нашого ж суспільства. А від того, що у кожній родині може народитися дитина не зовсім, так би мовити, здорова, ніхто не застрахований. І дякувати Богові, що Він звів батьків, які виховують дітей з аутизмом, синдромом Дауна, ДЦП та іншими вадами у такі ось громадські організації, а опісля – з церквою. Діти ж до концерту підготувалися неабияк. Для них то справді великий вихід у світ. Дівчата на возиках мали такі шикарні сукні!.. «Янголята», діти-аутисти, так завзято грали з батьками і на ложках, і на інших підсобних «інструментах», народжені із синдромом Дауна зачарували народним танцем, вихованці громадської організації «Джерело життя» і гуморески читали, і сценки ставили. Та кожен із дітей, у яких різні діагнози, але вони так само хочуть жити і радіти життю, так щиро виступав, що оплески у залі не стихали. 
Вікторія Колодяжна, волонтер, яка займається ритмікою, танцями з дітьми із синдромом Дауна, каже, що їй надзвичайно цікаво працювати з ними, бо завжди приємно розкривати потенціал, який був прихований у цих дітей і певною мірою лікувати їх.
У фойє Палацу культури діяла і виставка робіт особливих дітей, і вони нічим не відрізнялися від тих, які виготовляють діти, так би мовити, здоровші. Неповторні малюнки художниці з Торчина Нелі Гергель традиційно викликали захоплення не тільки її талантом, а й незламністю духу. 
Воістину – «Творіть добро, і воно до вас повернеться».
Наш кор.
На фото: протоієрей Валентин Марчук із особливими дітками.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%