Буря після склянки води

Буря після склянки води

Під час засідання Національної ради реформ із участю найвищого керівництва держави міністр МВС України Арсен Аваков на звинувачення голови Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі в прямій причетності до широкомасштабної корупції та розкрадання бюджету облив екс-президента Грузії водою та поставив вимогу «забиратися геть із цієї країни».
І доки інші учасники цього скандального засідання мовчали, глава держави першим спробував розставити крапки над «і»:
«Як Президент, гарант Конституції, прав і свобод громадян, я не можу обійти мовчанкою ганебний інцидент, який стався в понеділок на Національній раді реформ.
Дискусія на цьому майданчику часто виходить гострою й гарячою. Там стикаються різні точки зору, продукуються ідеї, знаходяться компроміси, народжуються реформи. Але в Нацраді, як ніде, неприпустимі груба лайка та образи, – особливо ті, які мають ксенофобський підтекст, зачіпають національну гідність людини, ставлять під сумнів її український патріотизм, пропонують комусь «забиратися з України геть».
Це я запросив до України міжнародну команду реформаторів, яка вже встигла стати справді українською не лише за наданими їм паспортами, але й за духом. І я не шкодую, що ухвалив таке рішення. З іншого боку, боротьба з корупцією – це не галузь шоу-бізнесу. Я хотів би, щоб ані державні службовці, ані народні депутати не брали участі у подібних «виставах».
Переконливішим виглядатиме не той, хто скаже красивіше, а хто свою доказову базу подасть до Національного антикорупційного бюро. Настав час від антикорупційних шоу переходити до антикорупційних справ».
А 15 грудня ц. р. з’явилася вже спільна заява Президента Петра Порошенка, Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Серед іншого у ній сказано:
«Нині як ніколи необхідні єдність, взаємна підтримка і спільна подальша робота Президента, Верховної Ради та уряду. Питання про зміну Прем’єр-міністра – не перебуває на порядку денному. Потрібно поставити понад усе інтереси України, вгамувати політичні пристрасті й показати політичну культуру, гідну європейської країни.
Ми засуджуємо істеричну антивладну, антиурядову та антидержавну кампанію, організовану корумпованими олігархами. Також ми вважаємо неприйнятними будь-які форми взаємопоборювання всередині парламентської коаліції як такі, що «ллють воду на млин» ворогів української державності та демократії».
Після цього слід очікувати й кадрових рішень, які в багатьох випадках уже є запізнілими. І не лише на рівні центральних міністерств, але й в областях, де індекс популярності нинішньої правлячої коаліції, як показали жовтневі вибори, різко знизився. 
Роман УСТИМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%