26 Муз!

26 Муз!  Таку назву має персональна виставка молодої художниці Ксенії Дацюк, що експонується у малому залі Галереї мистецтв ВОНСХУ.

– Вона із сім’ї художників, яка бере участь в усіх наших виставках, – відкриваючи мистецьке дійство, мовив про художницю голова ВООНСХУ Володимир Марчук. – Має молодість і талант. Хай їй щастить.
– Це моя перша персональна виставка, – зізналася Ксенія. – Тут представлено 26 картин, кожна передає образ, який уособлює Музу. Насправді Музою вважаю і рідних, і друзів, і природу. 
Відтак молода художниця представила всі своїх 26 муз, про кожну розповіла. На всіх картинах і справді тільки жіночі обличчя! Але різні… Можливо, у цьому і прихований усвідомлено-підсвідомий глибинний смисл.  Адже розпочинає галерею «музових» образів гуцулка, є портрети сестри-волинянки і подруг, а також кримчанки-татарки і вірменки… Багато символічних знаків… Наприклад, на одній із робіт дівчина зображена в обрамленні справжніх метеликів. Художниця назвала цю «музу» «Метелик». Зізналася, що у декорі використано дуже багато метеликів. Мамі дебютантки – відомій художниці, скульптору, педагогу, громадській діячці  – Ірині Дацюк найбільше подобається картина «Польова» – Муза в обрамленні польових квітів. Мама розповіла, що дуже любить усіх доньок, поважає їхню творчість, але іноді після 36-годинної роботи останніх змушена виключати світло, аби ті бодай по кілька годин поспали. Добрим словом про виставку молодої художниці відгукнувся відомий український художник Леонід Литвин. 

Ксенії тільки 21 рік. Вона і справді, окрім молодості, має великий талант і працьовитість бджілки. До того ж, дуже скромна молода людина. На відкритті персональної виставки, окрім маститих художників і шанувальників, була принаймні одна справжня муза-героїня – рідна сестра Іванна, також односельчанка, студентка-першокурсниця факультету будівництва і дизайну Луцького НТУ Марія Костюшко. 
Звісно, я не стримався, аби не запитати: «Невже у дівчини нема Музи чоловічого роду?». Ксенія – ще вільна пташка, і серце її відрите для любові. Тим, мабуть, і пояснюється – жіноче обличчя муз: мами, рідних, подруг, ласки, доброти, любові…
Сергій ЦЮРИЦЬ.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%