Сміття - геть!

Сміття - геть!

Дедалі популярнішою стає практика участі територіальних громад у конкурсах проектів – і державного, і міжнародного рівня. Причім досить часто тематика конкурсів – екологічна. Відтак останні два роки мешканці славного селища Цумань та навколишніх сіл Ківерцівського р-ну живуть у чистоті. А все – завдяки перемозі у всеукраїнському конкурсі інвестиційних програм і проектів «Від чистих осель – до чистих селищ».

Ініціативність органів місцевого самоврядування радо вітають і на владних пагорбах. Адже на державну підтримку заслуговує та громада, що не сидить склавши руки, а робить усе для того, аби покращити чи то благоустрій рідної місцини, чи її інфраструктуру, бо ж старання – не для когось іншого, а для себе самих.
У смт Цумань проблема вивезення твердих відходів давно не давала спокою органу місцевого самоврядування, та найбільше сміття допікало самим мешканцям. 
– У минулому матеріальна база місцевого комунального підприємства, котре обслуговує і Олицьку селищну раду, була достатньою, але, на жаль, недалекоглядна політика місцевого керівництва призвела до того, що вона була описана за борги і реалізована податковою інспекцією на їх погашення, – розповідає Цуманський селищний голова Олександр Кобилан. – Розроблений нами проект (правда, поданий від імені Ківерцівської райради, бо такий продуманий хід дозволяв у разі перемоги отримати кошти до 500 тис. грн, в іншому випадку – до 100 тис.) допоміг ліквідувати проблему в порівняно короткі строки. 
У результаті перемоги, окрім державних коштів, були залучені немалі суми від партнерів: Ківерцівська райрада виділила 100 тис. грн, Олицька селищна рада – 25 тис. грн, від Дідичівської сільської ради надійшло 15 тис. грн, Цуманська селищна рада і комунальне підприємство внесли свою лепту – 148 тис. грн. Підтримку надавали тамтешнє лісове господарство та школа. Відтак загалом вдалося залучити кошти в сумі 698 тис грн.
– Перемога у конкурсі дала можливість придбати дві одиниці спеціалізованої техніки: екскаватор із поворотним відвалом та автомобіль «Газ», – каже Олександр Васильович. – Розробили методику поводження із твердими побутовими відходами, довели до ладу сміттєзвалища, виготовили проектну документацію. Комплексний підхід дав можливість вирішити питання впорядкованого вивезення відходів. Окрім того, значно підвищилась екологічна культура населення, адже ми проводили роз’яснювальні бесіди; також створили систему зелених патрулів із учнів школи. 
Не дарма кажуть: гуртом і батька добре бити. Відтак запорукою розробки проекту та його успішної реалізації селищний голова вважає налагоджені партнерські відносини громад сіл і селищ району, влади та бізнесу. А найбільше результати співпраці були помітні цієї затяжної та суворої зими, коли потерпали від заметів усі, не тільки цуманчани і мешканці прилеглих сіл. Упродовж останніх десяти років вулиці не так добре розчищали, як цьогоріч.
Ірина ВОРОБЕЙ
Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%