У році Мавпи не будемо «візовими мавпами»...

У році Мавпи не будемо «візовими мавпами»...

Єврокомісія на початку 2016 р. запропонує включити Україну до списку країн, громадяни яких можуть в’їжджати до Шенгенської зони на короткотривалий термін без віз.


Про це заявив єврокомісар з міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос на прес-конференції у Брюсселі, Про це повідомляє портал «Європейська правда».
«Єврокомісія представить на початку 2016 року Європейській раді та Європарламенту законодавчі пропозиції щодо коригування візових вимог щодо країн, які не є членами ЄС, щоб включити Україну до списку країн, громадяни яких за наявності біометричного паспорту можуть в’їжджати до Шенгенської зони на короткотривалий термін без оформлення візових документів», – сказав Дімітріс Аврамопулос.
Пан Аврамопулос додав, що після цього рішення буде в руках інституцій ЄС і процес триватиме «щонайменше кілька місяців»:
«Сьогодні була заявлена позиція Європейської комісії. Я думаю, що вони (Рада та парламент) розділяють те, що вирішила Комісія, але ми повинні слідувати процедурі».
За його словами, з часу, коли ЄК публікувала п’ятий «безвізовий звіт» у травні ц. р., у шостому звіті 18 грудня відзначено, що Україна досягла необхідного прогресу і провела необхідні реформи.
«Україна досягла великого прогресу і демонструє політичну прихильність до реформ. У той же час подальше впровадження реформ та боротьбі з корупцією залишаються ключовими питаннями. Діалог ЄС та України щодо бевізового питання довів, що він може бути важливим інструментом для досягнення непростих і далекоглядних реформ. Звичайно, ЄК продовжить моніторинг прогрес виконання реформ, таких боротьба з корупцією», – додав євро комісар.
Варто наголосити, що напередодні в Брюсселі побував Президент України Петро Порошенко, який провів низку дуже важливих зустрічей, і, як зауважив глава ЄС Жан-Клод Юнкер, вдалося подолати останні розбіжності для позитивного безвізового звіту.
«Я стояв на початку цього процесу. Думаю, що всі ми розуміємо, наскільки це важливо. Це перший відчутний результат нашої співпраці з Євросоюзом», – підкреслив наш глава держави.
Роман УСТИМЧУК.
Фото «Дзеркала тижня».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%