Бойка – демонтувати, каплицю – відбудувати!

Бойка – демонтувати, каплицю – відбудувати!

В процесі декомунізації в Луцьку по вул. Лесі Українки, неподалік головного корпусу військового госпіталю, найближчим часом знесуть пам’ятник членові Комуністичної партії Західної України, секретареві Волинського окружкому КПЗУ Степанові Бойку, який 19 листопада 1930 р. загинув від рук польського режиму під час допиту. Щоправда, що буде на порожньому майданчику після демонтажу, міська влада поки що не говорить.


Отже, виконуючи законодавство про позбавлення України від публічних символів радянського тоталітарного режиму, 18 грудня ц, р. на засіданні постійної комісії міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження директор департаменту житлово-комунального господарства Луцької міськради Іван Кубіцький доповів, що в нього є протокол комісії з питань декомунізації. І в ньому – вимога демонтувати монумент Степанові Бойку. Великих коштів для цього не треба, і рішення найближчими днями виконають.
Щоправда, він не повідомив, куди подінуть постамент і бюст, а також що збудують натомість.
У цьому сенсі слід нагадати, що колись на цьому місці була древня православна каплиця Іверської Богоматері. Безбожна радянська влада в 1961 р. її розібрала. Вночі. А на її місці згодом встановили монумент Степанові Бойку… Каплиця залишилася лише на фото, що збереглися в фондах Волинського державного архіву.
Чи вдасться відродити знищену історичну пам’ятку, покаже час. В усякому випадку, «Волинська газета» це пропонувала ще Богданові Шибі, який був Луцьким міським головою, а згодом Волинська єпархія УПЦ Київського патріархату також закликала луцьких очільників виправити історичну несправедливість.
Слід також додати, що під час спорудження нежитлового приміщення неподалік «проблемної ділянки» будівельники викопали котлован, і було зафіксовано під землею залишки ще древнішої церкви. Але дуже швидко це місце зрівняли з землею, не підпустивши до досліджень навіть археологів…
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото з архіву: такою була каплиця Іверської Богоматері.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (168) - 88.4%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (7) - 3.7%
Мені байдуже (5) - 2.6%