Ювілей поета

Ювілей поета

Іван Чернецький святкуватиме 80-ліття. 
Творчий вечір волинського поета Івана Чернецького з нагоди його поважного ювілею відбудеться 23 грудня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва. 
Шанувальники творчості письменника читатимуть вірші Чернецького, виконуватимуть пісні на його слова. І неодмінне – щире спілкування із ювіляром. 
Іван Чернецький народився 23 грудня 1935 року в селі Злоєць на Холмщині. У 1944-му його родину депортували на Херсонщину. За два роки вона повернеться на Волинь. 
Іван Чернецький вчиться в Луцькій школі №1, потім на історико-філологічному факультеті Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки. Відвідує літературну студію. Працює вчителем історії та географії на Одещині за направленням. З 1964 року працює у Волинському обласному краєзнавчому музеї. З 1965 року зазнає репресій, його помешкання обшукує КДБ, вилучають вірші, виключають із комуністичної партії.
Пізніше працював у Луцькій міськраді, брав участь у створенні Товариства українських книголюбів, яким керував 20 років. У період перебудови очолював Луцьку міську організацію Товариства української мови імені Тараса Шевченка.
Збірки: «Яблуневий сад» (колективна), «Заручини», «Зелені хатинки», «Двоколос», «Переклик», «Сльоза», «Зірниці», «Літа», «Подорожник». Загалом у творчому доробку поета – до двох десятків книжок поезії, прози, видань для дітей.
Іван Чернецький – член Національної спілку письменників України, лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського та інших премій. Окремі твори перекладені російською, білоруською та польською мовами.
У книгозбірні зазначають, що рідко коли закладу культури вдається приймати в себе відомих людей у день їхнього народження. Але Іван Чернецький є давнім другом і читачем юнацької бібліотеки, регулярно цікавиться новинками сучасного літературного процесу. 
Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%