Згадали про «Пролісок», забули про «Журавку»

Згадали про «Пролісок», забули про «Журавку»

Волинь має неабиякі санаторні перспективи. 
Днями під час конференції з нагоди фінального етапу українсько-польського проекту, що передбачав будівництво водолікувального корпусу при санаторії «Пролісок» в Ківерцівському р-ні, усі учасники заходу зазначали: Волинь має неабиякі перспективи для розвитку санаторіїв. Але якщо «Пролісок» за кілька останніх років на крок випередив у розвитку всі інші заклади краю, то ще один санаторій на Ківерцівщині – відійшов у минуле чи не назавше… 
Із 1987 до 1998-го у с. Журавичі Ківерцівського р-ну працювала унікальна здравниця – санаторій-профілакторій «Журавка». Водою з радонового джерела і торфовими грязями зцілювалися не тільки краяни, а й приїжджі. Правда, у 90-ті санаторій зачинив двері для пацієнтів. Упродовж останніх кількох літ на Волині все частіше говорять про унікальний лікувальний об’єкт як ласий шматочок для інвесторів. Не раз цю тему піднімала на шпальтах і «Волинська газета». 2010-го облрада навіть здійснила кволу спробу воскресити санаторій, прийнявши рішення про готовність взяти його до комунальної власності. Однак витягти його з болота (а він погруз у ньому і в буквальному, і в переносному значенні) – не так легко…
Свого часу у випадку передачі занедбаного приміщення в обласну комунальну власність інвестувати кошти в реанімацію журавичівського об’єкта виявляла готовність директор санаторію «Пролісок» депутат облради Валентина Касарда.  Однак безуспішно. Наразі приміщення перебуває на балансі Державного агентства лісових ресурсів України. 
Як інформували лісівники, торік вони навіть взялися за виготовлення проектно-кошторисної документації на реанімацію закладу. Загальна вартість першої черги реконструкції становить 10 285 608 грн (зокрема ПДВ – 1 714 268 грн), а саме: адмінприміщення – 300 000 грн; спально-лікувальний корпус – 500 000 грн;  їдальня – 1 100 000 грн; дерев’яні будинки (5 будівель) – 2 200 000 грн; зовнішні мережі – 3 262 172 грн; благоустрій – 2 923 436 грн.
«Державні лісогосподарські підприємства області фінансово спроможні розпочати реконструкцію санаторію-профілакторію власними силами», – стверджували у профільному управлінні. Однак на цьому все й затихло. 
Під час конференції у «Проліску» ми поцікавилися у Валентини Касарди, чи бачить вона перспективи для відродження здравниці в Журавичах. 
«Потенціал на сьогодні я бачу. Повинен бути конструктив у роботі облради, від якої може залежати й доля цього об’єкта. У нас, мені здається, може бути конструктив і може бути розвиток. Зі свого життєвого досвіду я бачу, що до цього йде. Волинь може отримати потрібний рух, прокинутися від сплячки і запрацювати. Санаторний розвиток має величезну перспективу, Журавичі – в тому числі. Це вже треба сідати і над цим працювати. Як його реанімувати: як окрему структуру чи як філію нашого санаторію, що пропонувалося. Зрозуміло, що як філію – це значно простіше». 
Поки доля «Журавки» - з багатьма знаками питання. А тим часом, розповідають місцеві жителі, на цілющі торфи, якими колись користувалася ця здравниця, полюють заїжджі гості. 
Олена ЛІВІЦЬКА. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (546) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (22) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.2%