Профспілки Волині заявили своє «фе»

Профспілки Волині заявили своє «фе»

Від уряду й парламенту вони вимагають кардинальних змін у бюджеті на наступний рік.

Як уже повідомляла «Волинська газета», цього тижня під час позачергового пленарного засідання Верховної Ради України восьмого скликання під стінами парламенту зібрались на масову акцію представники Федерації профспілок України, серед яких – майже сотня волинян.

За слова голови Федерації профспілок Волині Іванни Дубинки-Філозоф, волиняни теж виступили за захист конституційних трудових прав працівників проти антисоціальної спрямованості проекту Держбюджету-2016.

 

Взагалі в акції взяли участь  до 10 тисяч людей - профспілкові активісти, підприємці, аграрії. Вони тримали транспаранти, гасла та прапори Федерації профспілок, інших профоб'єднань, Аграрної партії та регіонів, які вони представляли.  До парламенту вийшли тисячі українців, не задоволених урядовою політикою щодо проведення реформ, зокрема податкової системи та в аграрному секторі, а також проектом Держбюджету на наступний 2016 рік.

Мітинги, що проводила Федерація профспілок України та підприємці і аграрії, активісти практично з усіх регіонів України, об’єдналися і небайдужі громадяни спільно звернулися до парламентарів не підтримувати у сесійній залі антисоціальний проект Держбюджету-2016, а також низку інших антинародних законопроектів.

На мітингу виступили представники всеукраїнських профспілок та профоб’єднань, профактивісти з регіонів, голови первинних профспілкових організацій.

- Чому влада дає олігархам все, а простий люд протягує ноги? Наше терпіння закінчується і ми переходимо до активних дій. Уявіть собі, яку мізерну зарплату отримує сьогодні вчитель. А держава ще стягує з нього 15 відсотків з пенсії. Нам кажуть: немає в бюджеті коштів. Але вони є. 10 банків за минулий рік отримали рефінансування, яке дорівнює всьому кредиту МВФ, що бере Україна. Навіщо нам такий кредит, коли його забирають олігархи? – висловлювали обурення освітяни.

– Що ж це робиться, коли молода людина у цій святій державі не бачить своїх перспектив? Бюджет 2016 року значно звужує видатки на освіту. За даними Міністерства молоді та спорту, 70% молодих людей у віці до 31 року не бачать своє майбутнє в Україні, а бажають виїхати за кордон, тому що у нас навіть гарні фахівці не можуть собі заробити на гідне життя. Майбутнє молодих українців залежить саме від тих законів, які ухвалюють депутати. Я звертаюсь до Вас, народні обранці, - почуйте голос молоді! – гнівно звучало з трибуни.

І щоб від слів перейти до конкретних рішень, профспілки Волині підтримали вимоги до уряду й Верховної Ради. ЦІ вимоги, за словами Іванни-Дубинки-Філозоф, стосуються наступного:

У Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»:

1)    Встановити з 1 січня 2016 року розмір прожиткового мінімуму на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму (у цінах жовтня 2015 року за
розрахунками Мінсоцполітики - 2544 гри.), а для працездатних осіб - з урахуванням податків, обов'язкових зборів і внесків (2757 грн.).

У проекті Держбюджету-2016 Урядом пропонується з 1 січня 2016 року дискримінаційний прожитковий мінімум для працездатних осіб залишити на рівні цього року - 1378 гривень, а для осіб, які втратили працездатність - 1074 гривні.

2)   Встановити з 1 січня 2016 року мінімальну заробітну плату на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з
урахуванням податків, обов'язкових зборів і внесків та забезпечити щоквартальне її підвищення на рівень інфляції.

За профспілковими розрахунками, здійсненими відповідно до чинного законодавства України та ратифікованих конвенцій МОП №117 та №131, розмір мінімальної заробітної плати з урахуванням сімейної складової, витрат на освіту та охорону здоров 'я, забезпечення житлом, сплату податків, обов'язкових зборів та внесків, сьогодні має складати 5597 грн.

У проекті Держбюджету-201 б Урядом пропонується залишити до травня 2016 року мінімальну заробітну плату у розмірі - 1378 гривень, при фактичному прожитковому мінімумі для працездатних осіб - 2757 гривень (жовтень 2015року).

3) Передбачити кошти для встановлення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС (на основі якого розраховується заробітна плата у бюджетній сфері) на рівні мінімальної заробітної плати відповідно до чинного законодавства. Грошовий розрив між цими показниками вже сьогодні складає 265 гривень.

4) Зупинити вилучення з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхових коштів в сумі 1500000 тис. гривень, оскільки це призведе до погіршення забезпечення працівників виплатами по лікарняних листках, вагітності та пологах, оплати лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм;

5) Відновити   з  січня   2015   року   санаторно-курортне   лікування працівників та оздоровлення дітей за участю Фонду соціального страхування.

В проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (реєстр.№3628) вилучити норми щодо:

- підвищення порогу індексації з 101% до 103%;

-  підвищення віку виходу на пенсію за вислугу років працівникам авіації і льотно-випробного складу, .освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення,
артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають на це право:

-   протиправного примусового вилучення у працюючих пенсіонерів 15% призначеної пенсії та припинення виплати пенсій особам, які працюють на посадах
державних службовців, наукових працівників:

- «замороження» у 2016 році показника заробітної плати для призначення пенсій на рівні середньої заробітної плати за 2012, 2013 і 2014 роки, оскільки це призведе до заниження розмірів новопризначених пенсій.

До проекту Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» (реєстр. № 3630) внести зміни щодо:

-   підвищення розміру соціальної податкової пільги та встановлення її у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, замість пропонованого розміру - 50% мінімальної заробітної плати;

-   збільшення суми пенсій, яка не включатиметься до оподаткованого доходу з 3-х розмірів мінімальної заробітної плати до 8-ми.

У проекті Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. №3629):

-  внести норми, що дозволять вносити зміни до цього Закону при перевиконанні надходжень до Державного бюджету України за підсумками не трьох, а двох кварталів;

-  не допустити обмеження права законодавчої ініціативи народних депутатів та Президента України на внесення змін до Державного бюджету України, зокрема з метою захисту соціальних стандартів від інфляційного знецінення;

-  не допустити розкриття для Мінфіну банківської таємниці громадян, гарантованої статтею 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

У проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» (реєстр. № 3631) вилучити:

-     встановлення розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в єдиному розмірі для всіх підприємств і організацій незалежно від класу професійного ризику, що позбавляє роботодавців стимулів до створення безпечних умов праці;

-     зниження вдвічі розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до 20% без компенсації фондам соціального страхування втрачених коштів для виплати в повному обсязі матеріального забезпечення і надання необхідних соціальних послуг застрахованим особам.

 

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото прес-служби ФПУ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%