Патрульна поліція розпочинає роботу в Луцьку

Патрульна поліція розпочинає роботу в Луцьку

Нарешті це сталося! У день Святого Миколая на Театральному майдані приймала урочисту присягу на вірність українському народові патрульна поліція м. Луцька, яка приступає до роботи.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив у Фейсбуці: «Це вже сьомий обласний центр, який бере під контроль нова патрульна поліція. До цього вже почали працювати в Києві, Львові, Одесі, Харкові, Миколаєві, Ужгороді – Мукачевому і тепер Луцьк!». Наступним має стати Хмельницький.

За його словами, 170 осіб пройшли жорсткий конкурсний відбір: було 26 осіб на 1 місце. Успішно завершили курс навчання – 165. Серед нових поліцейських – кожен десятий – учасник АТО, багато спортсменів, 10% – дівчата, 80% нових поліцейських із вищою освітою, 15% раніше працювали в органах МВС (майже всі служили в добровольчому батальйоні «Світязь» та інших батальйонах МВС, які брали участь у АТО). До речі, кількість патрульних Луцька, які пройшли війну на Сході, – найбільша поки в Україні і сягає 30 бійців.

Патрульну поліцію Луцька очолив лейтенант Антон Цюцюра (був командиром першого батальйону патрульної служби м. Львів). Вулицями міста курсуватиме 15 патрульних автомобілів.

Не змогла приїхати на присягу керівник Національної поліції України Хатія Деконаїдзе. А до урочистостей долучилися начальник управління патрульної служби м. Києва майор поліції Олександр Фацевич та  начальник департаменту патрульної служби МВСУ Євген Жуков, т. в. о. начальника ГУ Національної поліції у Волинській області генерал поліції третього рангу Петро Шпига, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, голова обласної ради Ігор Палиця, Луцький міський голова Микола Романюк. Зокрема Євген Жуков закликав лучан допомагати патрульним і дотримуватися законів.

На честь свята усім патрульним було вручено іконки Святого Миколая, який ще є покровителем Луцька, аби вони оберігали їх у роботі і супроводжували їхнє життя Божим благословінням.

До речі, у день Святого Миколая рядовий патрульної поліції Микола Оніщук святкує день народження. Йому виповнилося 23 роки. Тож тепер у лавах луцької патрульної поліції є свій Миколай.

Серед патрульних – і Ольга Шнігель, яка раніше працювала в управлінні молоді та спорту облдержадміністрації. Каже, її зацікавили зміни, захотіла долучитися, тому подала документи, пройшла відбір, навчання, і ось тепер із хвилюванням у серці прийняла присягу і готова до роботи: чесно та самовіддано служити громадянам Луцька.

Майор поліції Олександр Фацевич поділився уже певними результатами роботи патрулювання в м. Києві:

– Оцінювати роботу патрульної поліції варто за рівнем довіри громадян, який визначається кількістю викликів громадян за номером 102. Наприклад, перед виходом патрульної поліції у Києві ця кількість сягала приблизно 600, то нині це приблизно 1,5-2 тисячі. І це не обов’язково виклики кримінального характеру, а й навіть проблеми адміністративні, сімейні тощо. Головна вимога до патрульних – допомагати населенню, а також – чесність і порядність. Є випадки, коли ми звільняли патрульних за порушення службової дисципліни. Таких випадків у Києві близько 40.

Отож, лучанам час звикати до нових патрульних. А якщо потрібна допомога, поліція радить телефонувати за номером 102.

Наталія ГЛАВНІЧЕК.

Фото автора.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (168) - 88.4%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (7) - 3.7%
Мені байдуже (5) - 2.6%