На газі зовсім не зекономиш!

На газі зовсім не зекономиш!

Апетити продавців «голубого палива» та їхніх партнерів не спадають, навіть коли на дворі плюсова температура. Тому вони придумали нову статтю «нетрудових доходів». І запровадили її якраз напередодні Святого Миколая!


З 18 грудня ц. р. у всіх відділеннях облдирекції УДППЗ «Укрпошта» клієнти, які сплачують за комунальні послуги, мусять додатково розкошелюватися на користь ТзОВ «Волиньгаз Збут». Як свідчать оголошення, «при прийманні платежів від населення за використаний природний газ на користь ТзОВ «Волиньгаз Збут» у всіх відділеннях зв’язку стягується додаткова плата відповідно до тарифів УДППЗ «Укрпошта». Тобто, відсоток сплати за послуги залежить від суми платежу, але мінімально необхідно віддати 3 грн.

Хто запровадив це нововведення, наразі невідомо.

А от звідкіля взялося оте ТзОВ «Волиньгаз Збут»? Фірма почала роботу відповідно до Постанови НКРЕКП від 28 липня 2015 року №1640. Оскільки з 1 липня 2015 року анульовано ліцензію ПАТ «Волиньгаз» на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу на території Волинської області, то ці функції перебрало ТзОВ «Волиньгаз Збут» – «суб'єкт господарювання, що в установленому порядку отримав ліцензію на постачання природного газу за регульованим тарифом та виступає гарантованим постачальником газу для побутових споживачів Волинської області».

Вл. інф.

Малюнок надано ТзОВ «Волиньгаз Збут».


До теми. ТОВ «Волиньгаз Збут» не впливає на встановлення для споживачів комісійного збору при платі за газопостачання, повідомила у відповідь на опубліковану інформацію фахівець зв’язків з громадськістю «Волиньгазу» Віталіна Юхименко.

Сплачуючи за газ у відділеннях поштового зв’язку, через банк або платіжні онлайн сервіси, споживачам доводиться додатково платити комісійний збір. Розмір такої комісії визначається фінустановами самостійно і не залежить від постачальника газу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2015р. №792 «Про забезпечення проведення розрахунків за спожитий природний газ» затверджено «Порядок проведення розрахунків за спожитий природний газ»  (далі Порядок). Пунктом 9 цього Порядку передбачено, що оплата послуг щодо приймання платежів від населення банківськими установами та підприємствами поштового зв'язку здійснюється газопостачальними підприємствами у розмірі, що не перевищує 0,3 відсотка загальної суми коштів, що надійшли від побутових споживачів.
    
«Газопостачальне підприємство ТОВ «Волиньгаз Збут» сплачує комісію за приймання платежів від населення на користь банківських установ та підприємств поштового зв'язку на рівні 0,3 %. Але додатково банківські установи та підприємства поштового зв'язку стягують зі споживачів комісію за послуги по прийманню платежів на свою користь, мотивуючи це тим, що собівартість обробки платежів вища, ніж 0,3 %, які  сплачує ТОВ «Волиньгаз Збут», - пояснює директор «Волиньгаз Збуту» Микола Тищук.
Тобто, комісія стягується банками не за те, що люди розраховуються за спожитий природний газ, а за послуги, які надають банки споживачам газу під час здійснення оплати. ТОВ «Волиньгаз Збут» не має відношення до сплати цієї комісії.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%