Українці, білоруси та нідерландці обмінювалися досвідом з енергозбереження

Українці, білоруси та нідерландці обмінювалися досвідом з енергозбереження


Міжнародна науково-практична конференція «Енергоменеджмент для забезпечення сталого розвитку громад» нещодавно відбулася в Луцькому національному технічному університеті.

Усе – за підтримки Спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Участь у ній взяли науковці та практики з України, Білорусі, Нідерландів та Португалії.

Перший заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук відзначив необхідність проведення подібних заходів і наголосив: впровадження енергоефективних технологій – один із пріоритетних напрямків розвитку області.

Координатори проекту у Волинській області Оксана Гузь та Ірина Бойко ознайомили присутніх із результатами роботи за період діяльності та наголосили на доцільності посилення співпраці між громадами та навчальними закладами.

Сьогодні Луцький НТУ має позитивний досвід впровадження енергоефективних технологій. Зокрема, Юрій Грицюк та Микола Оксенюк репрезентували результати роботи лабораторії енергоефективності Луцького НТУ.

Орест Пахолюк розповів про важливе народногосподарське значення застосування сонячних повітряних колекторів.

Луцький НТУ має досвід проектної діяльності у сфері енергоефективності завдяки спільному нідерландсько-українському проекту, за фінансової підтримки Королівства Нідерландів  «Стійка енергетика в Україні: вдосконалення системи енергопостачання», що реалізовувся в січні – вересні 2012 року.

http://lutsk-ntu.com.ua/uk/stiyka-energetika-v-ukrayini-vdoskonalennya-sistemi-energopostachannya

Про результати його впровадження в онлайн-режимі розповіла координатор проекту з нідерландської сторони Оксана Лозинська.

Цікавими були доповіді практиків, зокрема Петро Лавринюк, експерт проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» розповів про енергозбереження у будинках та квартирах, Олександр Корчук, менеджер-консультант ТзОВ «Спеціалізовані Енергетичні Технології» громадської організації «Фундація Розвитку громад» ознайомив присутніх із можливостями використання енергії сонця. Наталія Строчик, менеджер Луцького відділення ПАТ АБ «Львів» розповіла про можливість використання банківських кредитів у системі енергозабезпечення.

Жваво обговорювався досвід колег із Сумського державного університету (Україна)  та  Браганського університету (Португалія).

Костянтин Хацко, керівник спеціалізованої групи з енергодосліджень Сумського державного університету та Luis Manuel Frölén Ribeiro - Coordinator Professor, Mechanical Technological Department,  Bragança Polytechnic Institute – Portugal розповіли про можливості використання енергоефективних технологій.

Наш кор.
 

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%