Кого номінують на «Ворога преси»?

Кого номінують на «Ворога преси»?

Рішення Президента, який заветував Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» і відправив його для повторного розгляду Верховною Радою зі своїми пропозиціями, викликало обурення в медіаспільноти. Адже невідомо, чи буде він проголосований Верховною Радою.


Секретар Національної спілки журналістів України, головний редактор районної газети «Трудова слава» (Херсонська область) Валерій Горобець сподівається, що Закон таки приймуть.
– Це, в принципі нормальна практика, коли закон подається на підпис Президенту, однак його служба знаходить щось не те, і документ відправляється на переголосування. Єдине – щоб не сталося так, що у депутатів не дійдуть руки, і він зависне, – коментує Валерій Горобець.
Ситуацією із Законом обурений перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
– Враховуючи специфіку роботи Верховної Ради, яка непередбачувано зриває свою роботу, а депутати коаліції часто не голосують консолідовано, повернення Закону про роздержавлення ЗМІ на переголосовування цілком реально може призвести до зриву медіа реформи, – зазначає він. – А тоді і медіаспільнота, і наші партнери з Ради Європи, і сотні (тисячі) колег з редакцій комунальних газет (а таких у країні 550 видань!) чітко розумітимуть, хто заблокував роздержавлення, яке більше 15 років дебатувалося, про яке мріялося, і дискусії про яке вже виснажили регіональні медіа. Винними будуть не юристи Адміністрації Президента, не урядовці і не депутати. А Президент... Якого дружно номінуватимуть на «Ворога преси».
Головний юрисконсульт, секретар НСЖУ Тетяна Котюжинська у «Фейсбуці» наголошує: підстави для ветування закону – формальні.
Мова видань (мабуть не вивчав гарант питання, адже не всі комунальні ЗМІ видаються українською) і набрання чинності нормативними актами (останнє внесено «з голосу» – м'яко кажучи дивна пропозиція, але її можна було б врегулювати змінами до законодавства). От де «бояться роздержавлення» –боїмося «втратити рупор»!
Попри всі проблеми цього закону - ми все одно його підтримали. Жодну з реальних проблем, які закладені в законі, не пропонується вирішити в пропозиціях Президента! Жодної!!! з рекомендацій експертів Ради Європи не пропонується внести в текст закону! Абсолютно надумані аргументи і темники про якесь «повторне голосування», – наголошує експерт.
Прес-служба Національної Спілки журналістів України.
Колаж із газети «Сільське життя».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%