До ялинки з "паспортом"

До ялинки з

– А цю зелену красуню можна купити? – цікавлюся у директора ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» Тетяни Неводнічик.
– Звичайно! – привітно усміхається Тетяна Леонідівна. – І цю, і ось цю… А хочете – зовсім маленькі!.. Однорічки… У кактусних вазончиках… Ялинка – для домашніх гномів або ж великих природолюбів. Вигідно! І ціна маленька, й на іграшки витрачатись не доведеться… Купуєте і потім висаджуєте у скверику чи в лісі й ростите.
– Ми маємо ялинки і сосонки одинадцяти видів… У нас є ялинка звичайна і ялинка чорна, а ще канадська, срібляста, подушковидні – зелена і голуба, і, звісно, голуба колюча… Сосна звичайна і кримська… Або ж зверніть увагу на цю ялицю білу…Її колючки зовсім не колючі… І не осипаються, навіть якщо зрізати… А є ще ялиця одноколірна… Приваблюють любителів новорічної екзотики і різні види ялівців… 
Мою увагу привертає величезна зелена красуня, коріння якої загорнуте у тканину. 
– А це що за диво? – захоплено фотографую.
– Оце і є ялиця біла… – розповідає Тетяна Леонідівна. – Щоб її підняти, потрібно двадцятеро робітників. Їй п’ятнадцять років, а коштує вона 600 грн. Три таких деревця вже купив заможний житель с. Гаразджа… Бачите, є господарі, котрі хочуть виростити деревця власноруч, а є й такі, котрим до вподоби уже дорослі красуні. 
Для офісів, крамничок замовляють «живі новорічки» у відрах. 
– І скільки коштують такі «вазончики»?
– Згідно зі зростом та видом – від 250 до 300 грн. Ми приготували для продажу тисячу таких ялинок. Ціна зрізаних новорічок – від 50 до 300 грн. Шісот ялинок ми вже продали.
– Лісогосподарства вже продали близько 40 тис. ялинок, – уточнює начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс (фото на 1-й стор.) – Усього ж запланували постачити 70 тис. ялинок та сосонок.
На плантації чутно гул бензопили. Це робітник державного підприємства Микола Володюк заготовляє ялинки для харківчан. Йому допомагають лісокультурниці Валентина Шарова та Ірина Мосійчук. Вправно прикріплюють до кожної красуні бирки. Жартома називають їх ялинковими паспортами, адже з них можна дізнатися про походження кожного новорічного деревця. Відтак ялинки завантажують у кузов автівки, і вони мандрують у гості до малечі. 
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%