Солодка Катруся

Солодка Катруся

Невдовзі – новорічно-різдвяні свята. Ви хочете презентувати своїм рідним і близьким незвичайний, оригінальний подарунок, який принесе справжню радість? А чи, може, бажаєте зробити його власноруч, тільки не знаєте як? Тоді вам – до Катерини Бай із м. Луцька. Ця усміхнена позитивна дівчина запросить і поділиться секретами виготовлення ексклюзивних подарунків. Або ж запропонує вибрати з великого переліку тих, які вона виготовляє сама. Дивлюся – і очі розбігаються. В її арсеналі – букети з цукерок, м’яких іграшок, кавові дерева, новорічні прикраси та аксесуари. І не повірите – навіть композиції з підгузників!
Мені вдалося потрапити на майстер-клас до Каті і побачити на власні очі, як із такого простого на перший погляд матеріалу (а це дріт, папір, силіконовий клей, скотч, новорічні зелені гірлянди, ялинкові невеликі іграшки, шкарлупа від горіхів, палички від кориці, бантики) в руках кожного учасника поступово з’являлося святкове диво – новорічний віночок, який незабаром прикрашатиме двері багатьох осель. А такі, які зроблені власноруч, – набагато цінніші. Бо в них вкладено мрії і сподівання. Бачила, як засвітився той новорічний вогник в очах учасників майстер-класу, коли вони тримали уже готовий атрибут свята…
Нарешті маю можливість побалакати з натхненницею цієї радості – Катериною Бай. Минулого року вона закінчила факультет образотворчого мистецтва СНУ ім. Лесі Українки. У дитинстві відвідувала художню школу, ходила на флористику, бісер, шиття. Каже, що дуже їй подобається робити речі власноруч. Але творити дива почала п’ять років тому, самостійно і поступово оволодіваючи азами незвичного мистецтва. Цікавлюся, чому розпочала саме з цукерок: 
– Мій дядько першим мене наштовхнув на створення солодких композицій, – згадує Катя. – Спочатку було дуже важко. Я не знала, як скомпонувати цукерки, як правильно поєднати їх. Тому всього вчилася з Інтернету, переглядала відео майстер-класів. Досі пам’ятаю перший виріб: симпатичний, але далеко не такий, як роблю зараз, дуже примітивний, цукерки на шпажках, а не у вигляді квіточок. Але фото на згадку зберігаю…

Після закінчення університету Катя вирішила розширювати можливості для творчості, тобто не спинятися тільки на цукерках. Працює наразі з подругою  Маріанною. Так і ідей більше виникає, і є з ким порадитися, підказати. 
– Вважаю, що людина може досягти будь-яких вершин, коли багато працює над собою, розвивається. Таланту одного мало. Тому ми постійно шукаємо і вивчаємо новинки, вдосконалюємося. Коли робиш одне і те саме, це стає нецікаве людям. Тим паче, у різні сезони – різний попит. Узимку – це новорічні ялинки, хатинки, сніговички, санки, різноманітний святковий декор. Улітку багато весільних аксесуарів, подарунків. А солодкі сувеніри здатні прикрасити будь-яке свято, незалежно від пори року. Із цукерок можна виготовити практично все. Головний плюс таких букетів – нескінченне різноманіття. Бо тільки ваша фантазія визначає, з чого саме складатиметься букет. 

Молода майстриня прагне постійно тримати руку на пульсі часу, долучається до різноманітних благодійних акцій, бере участь  у ярмарках виробів ручної роботи, проводить майстер-класи. Словом, справ завжди вистачає, тим паче, каже посміхаючись:
– Дуже люблю свою роботу. Мені просто подобається творити все власними руками. Можу працювати зранку до ночі. Та й чоловікові подобається спостерігати, як я працюю. Тим більше, все виготовляю вдома. Сама собі господиня. 
Отож, якщо не маєте часу на майстер-класи – зазирніть на сайт bykatia.in.ua – і підберете подарунок, який надовго запам’ятають ваші друзі чи рідні. Поспішайте – свято наближається!
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
Фото автора та із сайта bykatia.in.ua.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%