Роздержавленню бути!

Роздержавленню бути! Верховна Рада України прийняла закон про реформування державних і комунальних ЗМІ з пропозиціями Президента.
Учора ввечері Верховна Рада України розглянула пропозиції глави держави до ЗУ «ПРО реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Більшість обранців проголосували «за» роздержавлення газет.
Як інформують у Незалежній медіа-профспілці України, відповідно до Регламенту ВРУ Закон із пропозиціями Президента України після оформлення Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики буде подано Голові Верховної Ради України, який підпише та невідкладно направить його Президентові України. Із закликом до народних депутатів якнайшвидше розглянути пропозиції Президента до Закону та прийняти їх звернулись також громадські організації та Медіа-група Реанімаційного пакету реформ. Цей закон має на меті усунення невиправданих переваг на ринку преси та протидії цензурі. Так, близько 550 газет досі під контролем центральних та місцевих органів влади і не можуть повноцінно виконувати свої функції «вартових демократії» без страху цензури та тиску. Прийняття закону сприятиме розвитку плюралізму в медіа сфері, усуненню надмірних ринкових переваг державних ЗМІ, підвищенню редакційної незалежності преси.
21 грудня Президент України Петро Порошенко адресував подання до ВРУ із пропозиціями змін до зазначеного закону.
«Закон не передбачає зобов'язання реформованих державних і комунальних друкованих засобів масової інформації щодо збереження мови видання. За такого підходу є ризик зменшення кількості видань державною мовою. В умовах інформаційної агресії питання захисту мовно-інформаційного простору України набуває особливого значення», – йшлося в документі.
Крім цього, Президент України пропонував «частину 2 статті 1 Закону викласти в такій редакції: «Питання щодо офіційного оприлюднення друкованими засобами масової інформації нормативно-правових актів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також інших органів, акти яких відповідно до законодавства підлягають державній реєстрації, щодо механізму реалізації положень про офіційне опублікування та набрання чинності нормативно-правовими актами цим Законом не регулюються».
Комітет свободи слова, який розглядав пропозиції Президента на засіданні 23 грудня, прийняв рішення рекомендувати депутатам ухвалити їх.
Наш кор.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%