А регламент – на потім

А регламент – на потім У роботі позачергової сесії облради оголосили перерву.
24 грудня відбулося засідання 2-ї позачергової сесії обласної ради.  Роботу обранці розпочали лише з 12 години. А вранці депутати працювали у профільних комісіях.
Цього дня у сесійній залі оголосили про створення двох нових фракцій6 фракцію "наш край" очолив Святослав Кравчук, а "Самопоміч" - Михайло Імберовський. У порядку денному – лише кілька питань. Окрім внесення змін до обласного бюджету 2015-го року,  ще й прийняття регламенту облради і традиційне «Різне».
Одразу ж після низки запитів голова Волинської облради Ігор Палиця (УКРОП) сам запропонував найперше розглянути «Різне», потім перейти до справ бюджетних, а регламент – на завершення порядку денного. Як наголосив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк, проект змін до бюджету схвалений профільною комісією. Однак комісія цього дня запропонувала також виділити з резервного фонду обласного бюджету 1 млн 296 тис. грн на придбання квартир для родин загиблих учасників АТО. Йшлося про дотацію ковельському міському бюджету, адже загиблі – ковельчани. Детальніше про долю однієї з родин «Волинська газета» розповідала у номері від 24 грудня ц.р. (публікація «Сльози сиріт на піджаках влади»).
Зачувши про пропозицію, одразу висловив свою думку з приводу доцільності виділення цих коштів голова облдержадміністрації і депутат Володимир Гунчик («Солідарність»). Він вважав, що  проект рішення про зміни до бюджету треба підтримувати без врахування пропозиції комісії щодо виділення коштів на квартири.
Голова бюджетної комісії Людмила Кирда («Батьківщина») пояснила: у людей – заключені договори із забудовником,  420 тис. грн на ці потреби знайшли у бюджеті Ковеля, виділені гроші й з Держбюджету (які за умови невикористання до кінця року, повернуться назад у казну): «Звичайно, зменшити резервний фонд – це лише один із варіантів. Але комісія вважає, що треба заслухати керівника управління соцзахисту облдержадміністрації з інформацією про забезпечення житлом родин загиблих учасників АТО. Рано чи пізно нам треба буде повертатися до цієї проблеми. Зрозуміло, що ці питання мають вирішуватися державою. Але ми бачимо, як приймають Державний бюджет, та й обласна рада не повинна лишатися осторонь».
Та все ж голова облради запропонував «квартирне питання» обговорити  окремо, а поки прийняти зміни без цієї пропозиції. Що, власне, згодом і зробили.
У рамках розгляду проекту змін до бюджету-2015 проголосували і за те, щоб дати повноваження  тимчасовій комісії з перевірки діяльності комунальних підприємств здійснювати ревізію вузлової лікарні залізничної станції «Ковель»  та відповідно підписувати акти, що засвідчували б результати. Як зауважив Ігор Палиця, лише після перевірки комісією, облрада прийматиме рішення, що робити із лікарнею та її працівниками. У свою чергу про намір звернутися до Держфінінспекції з прохання перевірити діяльність цієї медустанови заявив і Володимир Гунчик.
Зрештою, повернулися до проблеми забезпечення житлом родин загиблих в АТО ковельчан. Директор департаменту соцзахисту облдержадміністрації Оксана Гобод повідомила: із Держбюджету на ці потреби Волинь отримала лише 7 млн 109 тис. грн, які пропорційно поділили між тими, хто став на квартирний облік до першого липня (10 одиниць). На обліку перебувають нині 20 сімей загиблих, два інваліда війни, двоє осіб з числа тих сімей загиблі, які переведені з інших військових частин на Волинь. Для 15-ти житло виділили. Решта до кінця роки ним забезпечені не будуть. А виділяти гроші для Данилевичів та Ярмолюків, вважає керівник, треба вже наступного року. Мовляв, 51 тис. грн, які повернуться у казну в такому разі, не такі вже й великі гроші.
Це обурило матір загиблого Романа Данилевича пані Людмилу, яка разом із батьком ще одного бійця Олександра Ярмолюка, слухала, як дискутують з приводу долі житла для осиротілих дітей у сесійній залі.
«Повірте, тяжко дивитися, як з нас кров п’ють наші депутати. За одну секунду держава забрала наших дітей, а тепер про долю їхніх сиріт ніхто не дбає! З Держбюджету для ковельчан виділили 868 тис. Ці гроші розділили на трьох, а решту треба було родинам знайти у власних кишенях. Цікаво, де ці гроші ми мали взяти?» – каже жінка.  
Як вона запевнила, єдиний, хто дотримав слова щодо виділення обіцяних кошти на квартиру для сироти – Ковельський міський голова Олег Кіндер. Відгукнувся на біду і керівник будівельної компанії «Луцьксантехмонтаж 536» Ігор Чорнуха: запропонував однокімнатну квартиру з ремонтом у новобудові за зниженою ціною і можливість поетапної виплати коштів за неї.
Мама не могла стримати емоцій… Напевне, у сесійній залі не було жодного, хто б не співчував їй, однак деякі обранці наполягали на тому, що недоцільно виділяти субвенцію Ковелю з обласного бюджету. Скажімо, депутат Святослав Кравчук («Наш край») нагадав, що Луцьку дотацій ніхто не виділяв, а  з міського бюджету виділяли гроші не на одне помешкання. Зрештою крапку у дискусії поставив Ігор Палиця. Він гарантував виділення цих коштів із бюджету власного фонду «Тільки разом». І зауважив: вважає, що рада не повинна приймати рішень під тиском емоцій.
«Якщо ми не напрацюємо принципи і правила, у нас буде бардак.  А наш бюджет – це як вдома: дивимося, що маємо і виділяємо на головне», – наголосив Ігор Петрович.
Як згодом зауважить голова облради, йому це засідання сесії здалося надто емоційним. Ймовірно, вважає він, це тому, що депутати ще не навчилися "бути «одним цілим»… Як швидко обранці вчаться побачимо на черговому зібранні. Бо у роботі сесії було оголошено перерву.
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: колишній Луцький міський голова Богдан Шиба та голова бюджетної комісії облради Людмила Кирда.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%