Феєрична ніч

Феєрична ніч

На князівські гуляння прибула грузинська королева джазу!

Арт-шоу «Ніч у Луцькому замку», що вже стало культурною візитівкою обласного центру Волині, цьогоріч відбувалося всьоме. І хоча, здавалося, лучан та гостей уже нічим не здивуєш, однак організаторам це все ж вдалося. Родзинкою колоритного князівського дійства став виступ відомої на весь світ грузинської виконавиці та композитора Ніно Катамадзе.

– З вами дуже тепло й хороше, – ще до початку дійства зізналася грузинська гостя, спілкуючись із представниками ЗМІ. – Луцьк – красиве місто. А фестиваль цей – надзвичайно важливе культурне дійство. Помітно, що організатори вкладають усю душу. «Ніч» важлива, як мистецьке дійство високого рівня. І ми повинні робити подібні заходи, бо лише так наші діти зможуть зрозуміти важливість кожного дня.
Окрім Ніно Катамадзе, виступ котрої став завершальним акордом феєричного шоу, до Луцька прибуло чимало іноземних колективів із Польщі, Білорусі, Чехії, Литви. Приїхали також і гурти з Києва та Львова. Звісно, на сцену вийшли і луцькі артисти та музиканти.
Отож, щойно теплий літній вечір спустився на місто, як Луцький замок відчинив браму для всіх охочих розважитися й погуляти на князівський манер. Атмосфера була направду середньовічною. Народні умільці ярмаркували, пропонуючи лучанам та гостям міста різноманітний дрібний крам. Ковалі розклали багаття й дивували всіх, вправно вигинаючи розжарені шматки металу у квіти. Художники тут же писали картини, а місцеві ресторатори готували страви за давніми рецептами, наприклад, запікали на вертелі кабанчика. Хоча можна було скуштувати навіть гарячого шоколаду та смачних цукерок, котрі виготовляють у Луцьку. А ще подавали справжню та ароматну медовуху й, звісно, мед. Чи не найбільше вразив віз із… хлібами. В такий спосіб демонструвало свою продукцію ПАТ «Теремно хліб». До слова, скуштувати смачної здоби пропонували усім і абсолютно безкоштовно. А хто не спокусився на солодку здобу, тому – чорний хлібчик із салом!
ПАТ «Теремно хліб» виступило одним із спонсорів дійства. Долучилися також ТМ «WOG», ТМ «Торчин», Волинський обласний благодійний фонд «Волинська родина» за підтримки народного депутата Ігоря Єремеєва. Відтак із бюджету, хоча організатор дійства – Луцька міська рада, не витратили ні копійки. Посприяли у проведенні традиційного для обласного центру Волині шоу також і облдержадміністрація та обласна рада.
Саме дійство розпочалося перфоменсом «У Княжому граді»: актори, вбрані у середньовічні костюми, піснями та танцями переповідали сюжети з легенд. Потому – урочистий церемоніал із запалюванням вогню за участю представників влади. Останніх – голову облради Володимира Войтовича, заступника облдержадміністрації Сергія Ющака та Луцького міського голову Миколу Романюка – представив публіці сам князь Любарт. Варто зауважити, що ще жодного разу дійство не відбувалося без володаря Луцького замку. Традиційно роль славетного Любарта виконує народний артист України, актор Волинського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка Олександр Якимчук.
– Радий вітати усіх на цьому гарному дійстві, – зауважив Микола Романюк. – Учергове історіє єднає нас. А цей вогонь – символічний. Від притягує погляди й водночас заспокоює. Це очищення наших душ.
Цьогоріч дійство проходило під гаслом «Ніч контрастів, світла і вогню, історія у тривимірному просторі та часі». Відтак можна було здійснити подорож у часі. Звісно, у переносному значенні. Тож охочі мандрували підземеллями церкви Іоанна Богослова, де демонстрували світлову інсталяцію – сучасну техніку малювання світлом. Окрім того, на відвідувачів очікувало чимало цікавинок та несподіванок. Опівночі замок ожив у ЗD-відеоінсталяції «Містерія часу».Тому присутні мали можливість спостерігати у тривимірному зображенні, як проектували В’їзну вежу замку, як зводили стіни і як згодом вони руйнувалися. А ще було світлове шоу, лицарські бої, стрільба із лука та, звісно, світанок під стінами середньовічної фортеці.
Світлана ГОЛОВАЧУК.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%