Одне Радянське декомунізували. Друге залишили «на потім»

Одне Радянське декомунізували. Друге залишили «на потім» Комітет Верховної Ради України підтримав нові назви для 108 міст та сіл України. Серед них немає жодного села, селища чи міста з Волині та сусідньої Рівненщини. Хоча «червоних» назв і в нас вистачає…


Отже, 23 грудня ц. р. Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участі представників Українського інституту національної пам'яті розглянув пропозиції органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо перейменування населених пунктів та районів.
За інформацією «Української правди», запропоновано, що Артемівськ стане Бахмутом, Кіровоград називатиметься Інгульськ, Дзержинськ – Торецьком, а Іллічівськ – Чорноморськом. Крім цього, нові назви отримають ще 104 села, селища та райони, серед яких аж 18 з іменем Ілліча або Леніна.
Ключовими для визначення нової назви на засіданні Комітету були позиції місцевої громади.

Але от із логікою в наших законотворців, здається Не все гаразд. Наприклад, на Вінничині запропоновано перейменувати село Радянське на Нечуївку. А населений пункт із назвою Радянське в Млинівському районі Рівненщини (30 км від Луцька) до переліку не потрапив, хоча раніше називався П’янням. Власне, немає в переліку жодного села, селища чи міста взагалі з Волинської та Рівненської областей. Хоча «чудернацьких» назв у і тут вистачає. Наприклад, селище Жовтневе, що під Нововолинськом. Усім ясно, що назване воно на честь т. зв. «Великої Жовтневої Соціалістичної Революції». Але спритники навчалися підмінювати поняття. Наприклад, мер Харкова з депутатами міськради відмовилися по-іншому називати Жовтневий район міста, пояснивши, що його названо на честь… звільнення України від гітлерівських окупантів у 1944 році.

 Тим часом триває другий етап декомунізації: до 21 лютого парламент України на підставі подань місцевих громад має визначитися із новими назвами для 941 населеного пункту. Може, хоч там буде згадка про наше Жовтневе чи млинівське Радянське?
Роман УСТИМЧУК.

На фото з порталу «Маєш право знати»: символи декомунізації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%