«Привіт від Параки» Богданові Шибі

«Привіт від Параки» Богданові Шибі Колишній міський голова незаконно отримував зарплату, стверджують у прес-службі прокуратури. Що відповів на це сам екс-посадовець?
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 3 грудня 2015 р. задоволено апеляційну скаргу прокурора міста Луцька й скасовано постанову Луцького міськрайонного суду від 8 вересня 2011 р.
Цим документом  було частково задоволено позов колишнього Луцького міського голови Богдана Шиби, визнано незаконною відмову Луцької міської ради у виплаті йому середньої заробітної плати та стягнуто з міської ради на користь позивача середньомісячну заробітну плату за шість місяців, яку він одержував на виборній посаді в міській раді згідно зі  ст. 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" в сумі понад 55,5 тис грн.
Як повідомили у прокуратурі Волинської області, 25 грудня суд апеляційної інстанції прийняв нову постанову, якою в задоволенні позову Богдана Шиби до Луцької міської ради відмовлено.  
У червні 2011 року Богдан Павлович звернувся до суду з позовом до міської ради, аби стягнути з органу місцевого самоврядування середню заробітну плату за півроку. Позаяк звільнився з посади  першого заступника голови обласної державної адміністрації. Коли закінчився строк повноважень, на попередню посаду Богдан Шиба не повернувся.
Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" (в редакції на момент звільнення) було передбачено, що депутату місцевої ради,  який працював у раді на постійній основі,  після  закінчення  таких  повноважень надається попередня робота (посада),  а за її відсутності  -  інша  рівноцінна на  тому  самому  або,  за  згодою  депутата,  на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання -  на період   працевлаштування  за  ним зберігається,  але не  більше  шести  місяців,  середня  заробітна плата,   яку   він   одержував  на  виборній  посаді,  що виплачується  з  відповідного  місцевого  бюджету. У виплаті середньої заробітної плати Луцькою міською радою колишньому очільнику було відмовлено.
Луцький міськрайонний суд визнав відмову незаконною. Натомість прокуратура міста оскаржила цю постанову в апеляційному порядку. Позаяк звільнився екс-мер не через перехід на виборну посаду, а за власним бажанням. Тепер Львівський апеляційний адміністративний суд  визнав рішення Луцького міськрайонного суду незаконним.
…«Волинська газета» попросила Богдана Шибу прокоментувати повідомлення прес-служби прокуратури області. На що колишній міський голова відповів, що сьогоднішнє повідомлення від поважного відомства нагадує йому такий собі привіт від прокурора області часів Януковича одіозного Андрія Параки.
«У 2013-му, якщо пригадаєте, я сперечався з прокуратурою, подавав позови через незаконні ділянки, виділені міською радою і таке інше. Думаю, тоді десь так дістав Параку, що він дав завдання щось знайти на мене. От і знайшли, що в трудовій книжці пропустили «по переводу». От і прокурор «доколупався», що формально ці виплати були незаконними. Нагадаю, що йдеться аж про 2011-й рік, а на часі – 2015-й добігає кінця. Десь два роки та інформація бовталася по кабінетах, тепер от вилазять шпильки від Параки. Хоча уже ніхто й не знає, де він сьогодні є…».
Висновок Львівського апеляційного суду Богдана Павловича не засмутив. У будь-якому випадку він поки не має намірів боротися із «привидами Параки» у судах вищих інстанцій. "Це рішення, - каже колишній мер,  - не має жодних практичних наслідків, лише пропагандистські. Виплати я отримував законно, за рішенням суду, яке уже виконане і не підлягає перегляду за строком давності. А те, що комусь захотілося вийняти з шухляди цю справу, то, ви розумієте, прізвища прокурорів змінюються, а суть лишається незмінною, як і список їхніх ворогів".

Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото: Богдан Шиба.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%