Президент погодився на роздержавлення ЗМІ
Закон про реформування державних і комунальних газет підписаний главою держави.
Удруге стати на заваді роздержавлення ЗМІ Президент України Петро Порошенко не відважився.
Після того, як глава держави ветував закон про довгождану реформу друкованих видань державної та комунальної форми власності – ЗУ № 917 -VIII «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» –, документ знову був розглянутий у парламенті (24 грудня). Народні обранці врахували запропоновані Президентом зміни (щодо збереження при реформуванні не тільки назви та цільового призначення, тематичної спрямованості, а й мови видання та непоширення дії норм закону на друковані ЗМІ офіційних державних органів (Верховної Ради, уряду, міністерств) і вдруге дали добро на реформу.
На сайті Президента України зазначено: «Закон визначає механізм реформування друкованих ЗМІ, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування. Метою є створення економічно незалежних друкованих засобів масової інформації та належних умов їх діяльності, що сприятиме удосконаленню інформаційного забезпечення громадян України. Закон обмежує вплив органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування на редакції друкованих ЗМІ, сприяє зведенню до мінімуму їх використання з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян.
Закон передбачає державну підтримку реформованих друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження. Формою такої підтримки визначено встановлення для редакцій пільгових умов оренди приміщень, що перебувають у державній чи комунальній власності, надання адресної фінансової допомоги, надання редакціям пріоритетного права на укладення договорів про висвітлення діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Реформування здійснюватиметься у два етапи: протягом одного року з дня набрання чинності Закону та протягом двох наступних років шляхом виходу органів держвлади, місцевого самоврядування зі складу засновників зазначених друкованих ЗМІ та перетворення їх на офіційні друковані видання. Законом визначено, що трудові колективи редакцій мають пріоритетне право у визначенні способу реформування. Свої пропозиції вони мають надати засновникам та співзасновникам продовж трьох місяців з дня набрання чинності Законом.
Перелік ЗМІ, що реформуються, подається на затвердження Кабінету Міністрів центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сферах. Цей же орган має забезпечувати ведення та оновлення інформації у Зведеному переліку щодо об'єктів реформування. Зокрема, зазначаються відомості про засновників чи співзасновників, приміщень, в яких розташовані редакції, перелік майна, джерела фінансування редакцій, рішення щодо способу реформування тощо».
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото прес-служби Президента України.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
ДБР викрило схему з незаконного експорту металобрухту через Волинську митницю У Луцьку відбудеться презентація графічної новели "На межі" та виставки портретів "Втрачений дім" З Часового Яру евакуювали всіх дітей Лісами, полями, болотами… У Луцьку ліквідували 3 пожежі На кордоні з білоруссю немає ударного угруповання ворога, але можливі провокації – Демченко На Волині успішно реалізували пілотний проєкт по запровадженню системи навігації для пожежної... У Луцькій громаді триває громадське обговорення з перейменування окремих вулиць Нововолинянка шиє устілки для військових Держспецзв'язк попереджає і застерігає- Опитування
- Результати