Бурштинова нарада

Бурштинова нарада Як протидіяти незаконному видобутку, міркували у прокуратурі.
2015-й на Волині точно минув під знаком бурштину… Уперше в історії краю ми зазнали навал старателів, ми побачили моторошні «місячні пейзажі» у маневицьких лісах і вивчили ціну на скам’янілу смолу… 28 грудня у стінах прокуратури Волинської області відбулася спільна нарада керівників правоохоронних та контролюючих органів, яку присвятили  проблемі виявлення та протидії фактам незаконного видобутку бурштину та стану досудового розслідування кримінальних проваджень за такими фактами.
Упродовж поточного року органами внутрішніх справ (поліції) області за фактами незаконного видобутку бурштину розслідувалось 47 кримінальних проваджень. За результатами розслідування 15  проваджень щодо 22 осіб скеровано до суду з обвинувальними актами. Наразі 18 осіб засуджено. Ще 9 проваджень закрито, 4 – об’єднано, 19 – розслідується.  У розслідуваних кримінальних провадженнях вилучено та визнано речовими доказами 24 одиниці автотранспорту, 16 мотопомп та інше обладнання для незаконного промислу, 9 кг. бурштину.
Якщо зважити на те, що ліси Волині штурмують тисячі людей, ці цифри – досить скромні…
Уперше у прокуратурі вказали на те, що, розслідуючи вказані провадження, слідчі та оперативні працівники не забезпечили ефективної роботи задля встановлення організаторів незаконного промислу: «В окремих провадженнях розслідування здійснюється з недотриманням розумних строків. Активізація спостерігається лише після втручання прокуратури області. Не налагоджено роботу щодо встановлення розміру спричинених незаконними промислами збитків та їх відшкодування. Нема належної взаємодії між слідчими, працівниками екологічної інспекції та працівниками обласного управління лісового та мисливського господарства. Відсутній чіткий алгоритм спільних дій».
Тепер вирішуватиметься питання про притягнення до відповідальності винних у неефективних розслідуваннях. А ще правоохоронці напрацювали низку заходів, завдяки яким, стверджують, робота буде ефективнішою.
Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%