Накласти вето! А не накивати п’ятами…

Накласти вето! А не накивати п’ятами…

Доки селяни перекривають дороги на знак протесту проти урядово-парламентських нововведень до Податкового кодексу та вимагають від Президента України накласти вето на ухвалений вдосвіта 25 грудня ц. р. Закон «Про внесенні змін в Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (реєстраційний №3688), новообрані волинські депутати не прибули на засідання комісії, де могли б запропонувати власний варіант вирішення проблеми. Прибув лише один голова комісії Віталій Заремба…

Із усіх членів постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин на її засідання 29 грудня прибув лише її голова – Віталій Заремба. Як досвідчений аграрій (Віталій Миколайович очолює крупну агрофірму в Луцькому р-ні) та кваліфікований управлінець (двічі працював першим заступником голови облдержадміністрації), він прекрасно усвідомлює всі ризики, які спричинила депутатсько-урядова ініціатива щодо змін податкових правил гри для середнього сільгоспвиробника та фермерства.
Тим паче, що 28 грудня в багатьох регіонах України розпочалася, а наступного дня продовжилася широкомасштабна акція протесту з перекриттям руху на основних автомагістралях, в результаті чого заблокували дороги в Черкаській. Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій, Чернігівській, рівненській та низці інших областей держави. Люди вимагають від глави держави ветувати вище згаданий закон та повернути спец режим сплати ПДВ для всіх сільгоспвиробників. Особливо їх обурило запровадження двох реєстрів платників ПДВ, що автоматично означатиме повне повернення коштів для крупних агрохолдингів та виникнення колосальних фінансових втрат для всіх інших.
Про порядок денний засідання постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин облради виносилося аж 5 питань порядку денного, і хоча найголовнішим було «Про звернення депутатських фракцій Аграрної партії України у місцевих  радах, громадських професійних організацій  АПК, керівників та трудових колективів сільгосппідприємств Волинської області» , через відсутність кворуму офіційний захід пертворився на обмін думками кількох зацікавлених осіб у неформальній обстановці.
Незважаючи на це, керівник облосередку Аграрної партії України, колишні йголова Луцької райради від партії регіонів Ігор Волошенюк заявив:
«Всюди у Європі відбувається державна підтримка сільського господарства. На один гектар дають дотації по 300-400 євро, а з нас забирають пільги, ми маємо сплачувати значну частину ПДВ у бюджет, натомість не отримуємо жодної підтримки. Можливо, для великих господарств-монопольників це не буде дуже обтяжливо, але для тих, хто бере кредити, це може стати нищівним ударом… Я не розумію, чому кошти мають іти у Київ, у нас теж треба робити дороги, ремонтувати школи, будувати дошкільні садочки! Нещодавно аграрії з усієї України їздили під Верховну Раду, але до нас не вийшов жоден із тих народних депутатів, кого обрали від Волині. Вони від нас відвернулися».
Відтак, оголошено, що 30 грудня 2015 р. на Волині слід розраховувати на «мирну, безстрокову акцію протесту», в ході якої використають «усі законні методи» аж до блокування доріг.
Цілком можливо, що ситуація ще більш загостриться, адже, як деталізують «Волинські новини», Ігор Волошенюк зізнався: збиралися йти з мітингом і під стіни Волинської облдержадміністрації…
Роман УСТИМЧУК.
На фото прес-служби облради: депутатська комісія не набрала кворуму, хоча голова Віталій Заремба прибув на її засідання.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%