На Волині ліквідували 17 прокуратур

На Волині ліквідували 17 прокуратур Про особливості реформи прокуратури на Волині йшлося під час брифінгу прокурора області Дмитра Чепіжака, який відбувся 30 грудня.
Із 15 грудня ліквідовано 17 прокуратур районної ланки та почали діяти лише чотири місцеві прокуратури, повідомив Дмитро Миколайович.
«Ці прокуратури створені вже за європейською моделлю, адже тепер функції суттєво змінені, можна сказати зменшені. Залишилися зокрема: підтримання державного обвинувачення в суді; нагляд за додержанням законів органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство;
нагляд за додержанням законів при виконані судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян; представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом. До речі, підстави та порядок реалізації цієї функції суттєво звужені. Так званого «загального нагляду» вже немає, але це  зрозуміли ще не всі. Громадяни, посадовці, депутати усіх рівнів продовжують звертатись в прокуратуру з вимогами провести перевірки з питань дотримання трудового, земельного, бюджетного та іншого законодавства, до нас продовжують оскаржувати рішення та дії посадовців».
Щодо кадрової політики, то претенденти на посади пройшли серйозний конкурсний відбір. Якщо у міських та районних прокуратурах працювало 166 працівників, то зараз у місцевих – 100, але які успішно пройшли тестування.
На основі рекомендації спеціальної конкурсної комісії, як уже відомо, на Волині було призначено керівників чотирьох 9створених взамін 17-ти) прокуратур:, Луцьку місцеву прокуратуру очолив Олександр Шпота. Маневицьку – Олександр Мосійчук. Володимир-Волинську – Віталія Книш. Ковельську – Олександр Бабенков.
Щодо того, які території за якими прокуратурами, умовно кажучи, закріплені, то тут розподіл такий: Володимир-Волинська місцева прокуратура  – це місто Володимир-Волинський та район, Горохівський, Іваничівський, Локачинський район, місто Нововолинськ; Ковельська місцева прокуратура – місто Ковель та район, Любомлський, Шацький, Старовижівський та Ратнівський райони; Маневицька місцева прокуратура – Маневицький, Камінь-Каширський, Ківерцівський, Любешівський, Рожищенський райони; Луцька місцева прокуратура – місто Луцьк та  Луцький район
Триває процес зменшення штатної чисельності наших працівників. З часу реформування скорочено 121 посаду, з них 86 посад оперативних працівників та 35 – державних службовців. А відтак навантаження на прокурорів – чимале: у середньому один прокурор є процесуальним керівником у 112 кримінальних провадженнях. Це – багато, каже Дмитро Чепіжак, тому доводиться розподіляти робочий режим так, щоби той відповідав навантаженню, впроваджувати ненормовані робочі дні, тощо.
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%