Молодь - на першому місці

Молодь - на першому місці

«Потрібен працівник із досвідом роботи». Знайомий текст оголошень, чи не так? А де ж узяти той стаж випускникові вузу? Тому працевлаштування молоді – серед найважливіших завдань державної служби зайнятості.

Закон України «Про зайнятість населення», який розроблений згідно із соціальними ініціативами населення, передбачає низку механізмів, які мають сприяти молоді у пошуку роботи (до речі, молодою вважаються особа до 35 років). Детальніше про це розповіла на брифінгу директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук. Зокрема новий закон гарантує можливість студентам проходити стажування (навіть безоплатне) строком на півроку, інформація про яке фіксуватиметься в трудовій книжці. А це означає: випускник вузу вже матиме досвід роботи.
Серед позитивних моментів: держава гарантує роботодавцям, які надаватимуть перше робоче місце, компенсацію єдиного соціального внеску впродовж року. Але це має бути справді офіційне перше робоче місце для молодої людини, котра, до того ж, перебуває на обліку центру зайнятості.
Нині ситуація на Волині така, що на одне вільне робоче місце претендує 14 осіб, зокрема й соціально незахищених. Тож обирати є з кого. Впродовж січня-травня 2013 р. в обласній службі зайнятості зареєстровано 4790 молодих осіб, із них уже 1641 – працевлаштовано.
– Щоб стимулювати роботодавця до вибору представників вразливої категорії населення, для нього існують певні преференції, – зазначила керівник обласного центру зайнятості. – Це йде взамін дотаціям, котрі існували раніше, бо вони вже себе вичерпали.
Серед підприємств, на які працевлаштовано найбільшу кількість молоді протягом січня-травня 2013-го, варто назвати ПАТ «СКФ Україна», ПАТ «Рожищенський сирзавод», ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», ТзОВ «Кромберг енд Шуберт», АК «Богдан Моторс», ПАТ «Луцьксантехмонтаж» №536.
Для допомоги у професійній реалізації студентів – майбутніх фахівців за сприяння центрів зайнятості створено центри кар’єри, котрі діють уже в 9 вузах області. Є перші втішні результати: рівень працевлаштування випускників зріс у середньому на 10%. Також служба зайнятості орієнтує молодь на здобуття нових професій, вмінь та навичок. З початку 2013-го 1564 безробітні молоді особи пройшли профнавчання, 816 – працювали на громадських роботах, 141 – отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи.
– Вважаємо за честь, якщо допоможемо хоча б одній людині, бо недарма кажуть: легше любити весь світ, ніж конкретну особистість, – підсумувала Раїса Кучмук.
Наталія ГЛАВНІЧЕК. 
На фото автора: сьогодні ще студент…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%