WOG не продається, а тому хочуть купити?

WOG не продається, а тому хочуть купити?

Олігарх Дмитро Фірташ веде переговори про купівлю контрольної частки в групі WOG, яка володіє однією з найбільших мереж АЗС. Хоча напередодні Нового року це інформаційне вкидання може свідчити про інтереси якихось третіх сил підняти на поверхню тему групи компаній «Континіум» та «пограти м’язами» напередодні неминучих дострокових виборів народного депутата України від Маневицького округу №23 замість Ігоря Єремеєва, який улітку ц. р. передчасно і трагічно пішов із життя.


Про це пише ЛІГА.net. Інформацію про переговори виданню підтвердив один із менеджерів WOG на умовах анонімності, а також власник великої української компанії-нафтотрейдера.
Основними власниками групи WOG до останнього часу були Ігор Єремеєв, Степан Івахів, Петро Димінський і Сергій Лагур, яким належало по 25% у групі Континіум. У серпні цього року засновник і ідеолог WOG Ігор Єремєєв пішов з життя в результаті нещасного випадку, пише автор.
«Це було тільки одним з факторів, який спричинив за собою переговори з продажу, – розповів менеджер WOG. – У Фірташа ще з 2010 року було право першочергового викупу частки в компанії, яке він має намір реалізувати».
Власник великої української компанії-нафтотрейдера повідомив, що у WOG вже фактично змінився основний власник.
«Юридично угода, напевно, ще не закрита, – говорить він. – Але це питання часу».
Купівля стосується тільки сегменту торгівлі нафтопродуктами групи «Континіум», розповідають співрозмовники. Інформацію про те, чия частка може перейти до Фірташа, вони не розкривають.
У прес-службі «Group DF» повідомили, що «не коментують чутки, наміри і гіпотетичні угоди».
У прес-службі компанії «WOG Рітейл», відповіли що компанія не веде переговорів про продаж.
«Наша компанія не планує продавати бізнес ні частково, ні повністю. Зокрема, «WOG Рітейл» не веде жодних переговорів щодо продажу частини бізнесу в розмірі 50% структурам, пов'язаним з Дмитром Фірташем».
Автор зазначає, що структура групи WOG заплутана і цілком можливо, що «WOG Рітейл» нічого не продає, а угода йде через інші компанії групи.
Станом на 2012 рік до групи WOG входило близько 80 компаній. Після реструктуризації бізнесу їх кількість скоротилася у вісім разів.
Крім «WOG Рітейл» продажем пального з АЗС займається компанія «Золотий Екватор», за оптовий сегмент продажів відповідають «WOG Трейдинг» та «WOG Аеро Джет».
«Сума можливої угоди невідома. Очевидно, що вона залежить від боргів групи», – йдеться в статті.
Співробітник одного з інвестбанків повідомив, що станом на кінець минулого року кредиторська заборгованість WOG перед банками становила понад 300 млн доларів.
«Загалом мережу АЗС WOG можна оцінити в 500 млн доларів мінус заборгованість перед банками», – говорить старший аналітик «Dragon Capital» Денис Саква.
«Заправки WOG в основному дуже якісні, – додає керівник департаменту аналітики «Concorde Capital» Олександр Паращій. – Вартість одного такого АЗК може становити від 1 млн доларів».
Паливний бізнес WOG з урахуванням нафтобаз, укладених контрактів та інших активів може коштувати понад 0,5 млрд євро, вважає заступник голови НТЦ Психея Геннадій Рябцев.
«Але в нинішній політичній ситуації Фірташ, м'яко кажучи, неідеальний покупець, хоча його інтерес до цих заправок відомий, – говорить він. – Така угода несе серйозні репутаційні ризики для компанії і бізнесу».
Мережа АЗС під брендом WOG, що входить до групи компаній «Континіум», є найбільшою в країні і нараховує понад 500 комплексів у всіх областях, а також 32 нафтобази.
Утім, усі ці розмови можуть пояснювати інтересом якихось інших сил (неназваних у публікації) прозондувати ґрунт із приводу майбутнього компанії WOG. І вони стали продовженням попередньої інформаційної хвилі, пов’язаної з реалізацією імпортованого з країн Балтії бензину з екологічними домішками: недоброзичливці, які хотіли ним торгувати, звинуватили конкурента в продажу неякісного пального, хоча воно насправді – європейського зразка!
А щодо купівлі-продажу WOG, то навіть юрист-початківець скаже, що після смерті одного з власників (а Ігор Миронович пішов із життя 13 серпня 2015 р.) має минути певний час, щоб можна було розв’язувати справи, які стосуються спадщини покійного…
За матеріалами «Економічної правди».
На фото: одна з АЗС WOG.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%