Перенаправити потоки

Перенаправити потоки

Як зробити так, аби перетин україно-польського кордону був якомога зручнішим для автоперевізників і тих, хто подорожує? Питання особливо актуальне нині, під час курортного сезону. Настільки, аби стати темою міжнародної конференції, яка відбулася нещодавно на базі МАПП «Ягодин-Дорогуск». 

У заході, котрий проходив під головуванням начальника управління прикордонного контролю та реєстрації Адміністрації Держприкордонслужби України генерал-майора Олександра Біньковського, взяли участь представники прикордонної служби, Міністерства доходів та зборів, Міністерства закордонних справ, відомств, котрі забезпечують координацію міжнародних транспортних перевезень та організацій автоперевізників обох держав – України та Польщі. Спочатку конференція мала закритий характер: обговорили вирішення нагальних проблем, опрацювали практичні кроки транскордонної співпраці тощо.
Присутні мізкували, в чому основна причина довгих черг автотранспорту, неоперативності роботи персоналу тощо та пропонували шляхи ліквідації проблеми. Відтак попри те, що відносини з Польщею є кращими, ніж з іншими сусідніми державами (приміром – Румунією), та не заважаючи на численні заходи, проведені з метою пришвидшення прикордонних та митних процедур, залишається чимало, як кажуть, неузгоджень. Власне, автоперевізників обурює те, що за наявності у них відповідної документації, відсутності будь-яких порушень з їхнього боку, все одно доводиться простоювати годинами в черзі. Окрім того, наголосили вони, єдиним розчерком пера можна впровадити зміни на законодавчому рівні, котрі позитивно вплинуть на роботу відповідних служб. 
За словами автоперевізників, у неналежному стані – інфраструктура митниць: приблизно 70% вагових комплексів не відповідають стандартам. Відтак  суттєва різниця між показниками по обидва боки кордону. 
Серед інших прохань – потужніше організовувати роботу на кордоні саме у вихідні дні, позаяк саме на цей час припадає найбільший потік транспорту.
Корективи у розмову вніс Олександр Біньковський, який зауважив, що Ягодин і так перевищує свою пропускну спроможність чи не втричі. Причини такого навантаження – очевидні: найкраща інфраструктура, найкоротший шлях переміщення – відповідно економія паливно-мастильних матеріалів, найкраща дорога.  Саме тому інші пункти – «Рава-Руська», «Устилуг» – фактично пустують. Тож вирішити проблему, на думку Олександра Анатолійовича, можна лишень перенаправленням транспортних потоків. 
– Ніяка розбудова додаткових пунктів проблеми не зніме.
Щодо перенавантажень у вихідні, то генерал звернувся до перевізників із проханням організовувати поїздки і в інші дні:
– У вихідні – подвійна оплата, ви втрачаєте гроші, – наголосив він.
Опісля виступів польських колег та жвавої дискусії учасники конференції підвели підсумки. Взаємоповага та взаєморозуміння, належне виконання своїх обов’язків працівниками відповідних служб сприятимуть конструктивній роботі. Думки присутніх збіглися: україно-польський кордон мусить бути не кордоном конфліктів, а дружби. Прикордонники своєю роботою це засвідчують.
Ірина ВОРОБЕЙ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%