Підвищувати професійну компетенцію

Підвищувати професійну компетенцію

Нещодавно відбулося чергове засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Головував генеральний директор ПАТ «СКФ Україна» Володимир Цибульський. Серед учасників – заступник голови облдержадміністрації Сергій Ющак, директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук, голова ради Федерації профспілок області Іван Карпомиз. 

Про основні напрямки проведення економічних реформ цього року у сфері підприємництва повідомила заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олена Щесюк, котра зазначила: особлива увага Президента та уряду України зосереджена на реформуванні системи надання адміністративних послуг, щоб спростити механізм їхнього отримання для громадян і суб’єктів господарювання. Для цього передбачено створення в районах і містах обласного значення центрів надання адміністративних послуг. Зокрема, в Луцьку з цією метою у центральній частині міста реконструйовано 5-поверхове приміщення. Ще акценти державної політики – на зменшенні втручання контролюючих органів у господарську діяльність (їхня кількість, до речі, зі 100 скоротилася до 70), що сприяє, за словами Володимира Цибульського, зменшенню корупції та підвищує інвестиційну привабливість України. 
Як відмітила Олена Щесюк, зростає питома вага малих підприємств у загальнообласному обсязі реалізації продукції, робіт, послуг і нині становить понад 14%. Тому передбачено залучити кошти обласного бюджету на підтримку малого і середнього бізнесу у рамках відповідної регіональної програми на 2013-2014 рр.
Тісно співпрацює з підприємцями і обласна служба зайнятості. Саме для них тут організовують бліц-навчання за галузевою ознакою. Вибирають ту, де найбільше проблем.
– Хіба ж роботодавець може досконало знати законодавство за усіма напрямками? Ми ж допомагаємо в цьому, навчаємо, – зазначила Раїса Кучмук. – До речі, на такі заняття явка стовідсоткова, підприємці ще й колег приводять. Результат такої трирічної роботи – створення нових робочих місць, підвищення зайнятості. Тому, вважаю, досвід Волині треба популяризувати. 
Як формується та коригується держзамовлення на підготовку робітничих кадрів, інформував завідувач сектору профтехосвіти обласного управління освіти і науки Олександр Ткачук. Навчальні заклади щорічно здійснюють моніторингові дослідження ринку праці свого регіону і укладають договори про надання освітніх послуг із роботодавцями, погоджують сформовані пропозиції зі службою зайнятості та місцевими органами влади, а згодом – із Міністерством освіти і науки. Цьогоріч, наприклад, обсяги держзамовлення зросли для спеціалістів харчової та торговельної сфери. Але ринок праці – жива матерія, яка постійно змінюється. Тому в окремих галузях економіки пропозиція значно перевищує реальні потреби (зокрема на дві вакансії муляра припадало 339 осіб, на 5 вакансій маляра – 185). Одночасно існує нестача у висококваліфікованих робітничих кадрах. Наприклад, Володимир Цибульський наголосив на гострій потребі для «СКФ Україна» фахівців з електронного обладнання. Тому планують створити на базі підприємства власний навчальний центр. Директор обласної служби зайнятості стурбована тим, що дуже багато молоді виїжджає за кордон навчатися, на роботу. Хвилює той факт, що, за словами Раїси Кучмук, Генконсульство РП у Луцьку з початку року видало для мешканців Волині і Рівненщини близько 15,5 тис. трудових віз.
Аби поліпшити ситуацію із зайнятістю населення, особливо сільських жителів, необхідно підвищувати їхні професійні компетенції, підкреслила Раїса Євгенівна:
– Ми будемо успішними тоді, коли говоритимемо про людину. Тож головна інвестиція має бути саме в неї.
Детальніше про фінансування аграрної галузі розповіла заступник директора департаменту агропромислового розвитку Лариса Гасуха. Вона зокрема зазначила, що збільшення доходів селян відбувається також унаслідок дії державних та обласних програм підтримки одноосібників. Зростає кількість родинних ферм, починають створюватися обслуговуючі кооперативи, наприклад, уже зареєстровано 5 молочарських.
Сприяють підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці сільських мешканців і в центрах зайнятості. Саме задля цього вже 5 років поспіль діє започаткована службою зайнятості «Зимова агрошкола». За словами Раїси Кучмук, люди самі обирали, з якого напрямку хочуть здобути нові знання, удосконалити професійні вміння. Також для ознайомлення з програмами підтримки АПК у кожному центрі зайнятості створено куточок «Ваші шанси і можливості».
Згідно із законом про зайнятість передбачено професійне навчання за ваучером для всіх громадян (незалежно від перебування на обліку в центрах зайнятості) віком від 45 років. Головне – мати 15 років страхового стажу і профтехосвіту (або вищу). 
– Можемо видати ваучери майже 600 особам (це близько 6 млн грн). Видали поки тільки 19. Вважаю, таке нововведення – реальний вплив на покращення ситуації зайнятості.
Нагадала Раїса Євгенівна і про громадські роботи як можливість тимчасового працевлаштування: 
–Торік мали видатки із Фонду державного соцстрахування на громадські роботи близько 8,5 млн грн, цьогоріч – 4,5 млн. Чому менше? Бо новий закон про зайнятість відсторонює споживацьке ставлення, а впроваджує паритетні засади: половину заробітної плати тепер сплачує замовник (наприклад, сільська чи селищна рада), половину йде з фонду. А органи місцевого самоврядування (а їх в області близько 400) передбачили у своїх бюджетах на громадські роботи менш як мільйон гривень. Це означає, що втратила громада, бо десь не облаштують заклади соціальної сфери тощо.
Також керівник центру зайнятості наголосила на зростанні в 2013-му видатків із Фонду на професійне навчання, започаткування власної справи. Адже саме ці напрямки – запорука поліпшення зайнятості.
Наприкінці засідання члени обласного координаційного комітету ухвалили відповідні рішення до кожного питання.
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
На фото автора: Раїса Кучмук – про наболіле.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%