Наші ідеї та донецькі умови

Наші ідеї та донецькі умови

Нещодавно на терени області прибула офіційна делегація із Донеччини, котру очолив голова Донецької обласної ради Андрій Федорук. Увага мас-медіа до цього робочого візиту представників виконавчої гілки влади східного краю була прикута не лише через те, що у 2012-му між двома регіонами укладено угоду про співробітництво, а й тому, що пан Федорук, котрого називають людиною із близького оточення Президента Віктора Януковича, – волинянин, уродженець Ковеля. До речі, про цей факт із офіційної біографії Андрія Михайловича «Волинська газета» розповідала на початку липня 2012-го у публікації «А донецький голова – ковельчанин!». 

Рік тому представники виконавчої та представницької гілок влади Волині побували на Донеччині, де обмінювалися досвідом у сфері діяльності органів місцевого самоврядування та проектної роботи. Відтак цілком логічно, що посланці Донбаск прибули з відповідним візитом. Гості зі Сходу ознайомилися з роботою багатьох волинських підприємств: ТзОВ «Кальвіс», що на Ковельщині, ДП «Волиньвугілля», зокрема побували на 10-й Нововолинській шахті – єдиній в Україні, що будується, ТзОВ «БРВ-Україна», також відвідали нововолинський м’ясокомбінат «Пан Курчак». Особливо цікавилися досягненнями волинян у сільському господарстві. Бо, на відміну від східної області, наші аграрії повністю забезпечують краян продуктами харчування, чого не можна сказати про донецьких колег.
– Розвиток сільського господарства – особливо цікава сфера, – наголосив Андрій Федорук. – Хотілося, аби в нас більше розвивалося тваринництво, було більше молочних ферм. На жаль, не можемо похвалитися такими ж цифрами щодо забезпечення регіону продуктами харчування власного виробництва. Тому цей сектор для нас дуже важливий. Намагатимемося адаптувати волинські ідеї до наших умов.
«М’язи» волинських аграріїв побачили гості зі Сходу на прикладах таких потужних агропромислових підприємств краю, як ПОСП ім. Т. Г. Шевченка, що на Горохівщині, та СГПП «Рать», яке розташоване на землях Луцького р-ну.
За словами заступника голови облдержадміністрації Віталія Карпюка, цьогоріч волинські хлібороби очікують на рекордний урожай зернових. При цьому, а такий момент зацікавив гостей, повністю відмовилися від послуг портів. Тобто волинський хліб, який відправляють на експорт, не перевозять морем, бо саме лише транспортування до портів передбачає чималих затрат. Хороший варіант – залізниця. А тим більше, що на Волинь заходить так звана вузькоколійка. Отож не лише волинське, а й українське зерно прямує до Старого Світу через Волинь. За підрахунками логістів, у такий «сухий» спосіб на тоні вдається економити 5 євро. 
– Торік, коли підписували угоду про співпрацю, не бачили в цьому самоцілі, – повідомив Андрій Федорук. – Не сталося так, як часто буває: є документ, а тоді під нього напрацьовують план дій. Навпаки. Мали певні ідеї та проекти, котрі й вирішили реалізовувати спільно. Нам необхідна європейська інтеграція, а такий процес можливий лише тоді, коли люди часто спілкуються.
Донеччани зауважили: сподіваються спільно працювати в царині написання проектів, за допомогою чого можна залучати бюджетні та позабюджетні кошти на реалізацію актуальних для конкретної громади питань. Приціл гостей – міжнародні гранти, адже із європейськими організаціями вони практично не працювали. Натомість волиняни мають чималий досвід. Зокрема саме за європейські гроші (а це 97% від усіх грантових надходжень у 2012-му) було оснащено новітньою технікою міжнародний пункт пропуску «Ягодин», у такий спосіб розбудовують прикордонну інфраструктуру. 
Чого не побачили донеччани, так це особливостей роботи представницького органу влади. А все тому, що на момент приїзду делегації сесія облради не скликалася. До речі, у 2012-му, коли волинська делегація перебувала на Донбасі, то мала можливість ознайомитися з роботою депутатського корпусу. 
– У нас не виникає проблем із кнопкодавством, – повідомив волинським журналістам голова Донецької обласної ради. – Таке трапилося лише один раз. Та й представники ЗМІ за діями депутатів у сесійній залі пильно слідкують, тому подібне – радше виняток. 
Щоправда, депутатський пасьянс у Донецькій облраді зовсім інший: кількість обранців – 180, із них 164 є представниками Партії регіонів, а решта – від Аграрної або ж Народної партій.
Але на політичній ноті не завершили. Гості зі Сходу відвідали чимало культурних пам’яток Волині, зокрема музей Лесі Українки в Колодяжному, Луцький замок та Зимненський Свято-Успенський Святогорський ставропігійний монастир.
Світлана ГОЛОВАЧУК.
На фото прес-служби Волинської обласної ради: Володимир Войтович та Андрій Федорук із членами донецької делегації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%