Центр усіх центрів!

Центр усіх центрів!

Коли майже сім років тому голова облдержадміністрації Борис Клімчук побачив у Вільнюській мерії аналог Центру надання адміністративних послуг, на Волині про подібний заклад навіть не йшлося. Хоча потреба, звісно, була. Адже в одному приміщенні людина могла отримати фактично всі державні послуги.

Та з часом далека, здавалося б, мрія стала близькою. 2 липня в Луцьку було відкрито найкращий в Україні (!) Центр надання адмінпослуг. Тут зібрали передовий досвід Німеччини, Польщі, обласних центрів України й усе це адаптували для нас, волинян. Ось чому Луцький міський голова Микола Романюк, урочисто відкриваючи ЦНАП, наголосив: це знакова подія як для міста, так і для всієї області.
Ще у 2009 р. Президент України підписав указ, яким було поставлено мету – забезпечити фізичним та юридичним особам додержання їхнього права на отримання адміністративних, тобто державних, послуг. Суть зводилася до того, аби створити такі умови, щоб людина не ходила владними коридорами, не оббивала пороги яких тільки органів та структур, а звернулася до одного кваліфікованого фахівця і той уже сам дивився, у кого та яку довідку брати, які копії робити й куди ті папери здавати. Таким чином, не людина мала бігати до чиновників, а чиновники – до людини. 
Реалізувати настільки масштабні задуми виявилося справою не одного дня і навіть року. Бо спершу свою роботу стали об’єднувати декілька служб, до них долучалися нові й нові. І ось таким поступальним кроком вдалося досягнути справді блискучого результату. Бо відтепер ЦНАП, що діятиме в Луцьку на вул. Лесі Українки, зможе надавати 196 адміністративних послуг, прийом документів здійснюватимуть 9 кваліфікованих адміністраторів, 7 державних реєстраторів та стільки ж державних адміністраторів, а середній час прийому відвідувачів становитиме 15 хв.
Запрошуючи оцінити якість роботи Центру, Микола Романюк не став приховувати: на перших порах можлива поява моментів, що вимагатимуть корегування. Однак у тестовому режимі ЦНАП уже трохи попрацював, і відвідувачі задоволені.
На урочистому відкритті Центру, окрім Бориса Клімчука та Миколи Романюка, були присутні заступник голови обласної ради Валентин Вітер, голова Апеляційного суду Волинської області Петро Філюк, начальник УМВСУ в області Олександр Терещук, представники прокуратури й податкової. І прийшли вони не лише як гості, а як ті, хто безпосередньо долучився до створення потужної інформаційної бази, без котрої ЦНАП просто не міг би працювати. Із цього приводу Борис Петрович навіть пожартував, що із хабарництвом уже не треба буде боротися, бо завдяки Центру не виникне навіть умов для корупційних діянь:
– Сюди не треба буде нести цукерки, віскі чи конверт. Уся робота здійснюватиметься комп’ютеризовано, за всіма діями спостерігатимуть приховані камери, а розмови спеціаліста й відвідувача записуватимуться на диктофон.
Але такий жорсткий контроль піде виключно на користь волинян, прозорі перегородки між адміністраторами стануть своєрідним символом прозорості в роботі ЦНАПу, зауважила директор департаменту міськради «Центр надання адміністративних послуг в місті Луцьку» Леся Карп’як.
Окрім прозорості, у ЦНАПі обіцяють забезпечити дійсно високий рівень послуг. Хочеш – отримуй інформацію від адміністратора чи реєстратора, хочеш – сам її знайди завдяки консультаційному терміналу. Техніка напише й уголос повідомить, до якого «віконечка» підійти. Черги якщо й будуть, то електронні, а записатися на прийом можна навіть телефоном. Через Інтернет громадяни зможуть дізнатися про стан розгляду послуги, а якщо її підготують раніше, працівники ЦНАПу надішлють заявнику sms-повідомлення.
Оскільки спектр послуг Центру більш ніж широкий, до його роботи залучатимуть фахівців не лише Луцької міської ради, а й облдержадміністрації, реєстраційної та міграційної служби, управлінь Держземагентства і Держгірпромнагляду. А завдяки міжнародній співпраці у Луцьку можна буде отримати послуги люблінської мерії, а в Любліні –Луцької міської ради.
На створення кращого в Україні ЦНАПу Луцьк виділив 10 млн грн, обласна влада – майже мільйон. Та зупинятися на досягнутому ніхто не збирається. Присутні на урочистостях міські голови Володимира-Волинського Петро Саганюк і Ковеля Олег Кіндер знайомилися з роботою центру, а Микола Романюк уже запропонував поділитися досвідом.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора. 
 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%