Гордіїв вузол вузлової лікарні

Гордіїв вузол вузлової лікарні

Процес реорганізації «Вузлової лікарні станції Ковель ДТГО «Львівська залізниця» нагадує дитячу гру «Гаряча картоплина»: от уже рік триває «відфутболювання» медзакладу між різними рівнями влади. Адже, відхрестившись від лікарні, Міністерство інфраструктури всі клопоти перекинуло на місцеві плечі. Виділених з обласного, ковельського районного та міського бюджетів коштів вистачило, аби здравниця пропрацювала у нормальному режимі минулий рік, а з початком нового, 2016-го, перед трудовим колективом постали чергові випробування: ймовірно, заборгованість заробітної плати та подальша невизначеність. А частина персоналу, як не прикро, в результаті так званої гри чиновників із легкої руки може опинитися в статусі вибулих… 
Нагадаємо: тему фактично покинутої напризволяще залізничної лікарні неодноразово обговорювали на сесіях обласної ради, нарадах голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, та до єдиного висновку так і не дійшли. Зокрема з вуст начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Ващенюка звучала пропозиція реструктуризації медзакладу та його реорганізацію в хоспіс на 50 ліжко-місць та центр надання первинної медико-санітарної допомоги. В профільному відомстві відповідний проект – уже на стадії завершення, повідомив посадовець. Звісно, на переформатування треба немалі кошти, зокрема, на створення хоспіса – приблизно 10 млн грн.
А от у обранців громади – інше бачення майбутнього лікарні: на 38-й сесії обласної ради запит щодо вирішення питань подальшого функціонування цілісного майнового комплексу – Державний заклад «Вузлова лікарня станції Ковель ДТГО «Львівська залізниця» пролунав із вуст свободівця Юрія Поліщука. Депутат пропонував використовувати структуру для лікування та реабілітації учасників АТО, і його підтримала більшість «слуг народу». Відповідне рішення є на сайті облради. Зі свого боку, зайнятися питанням залізничної лікарні обіцяв і голова облради Ігор Палиця.
Проте рік завершувався, а тема медзакладу так і залишалася кісткою в горлі, котру, як кажуть,і не проковтнути, і не виплюнути. Хіба що вкотре обговорити: тепер уже на засіданні постійної комісії обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. «Спочатку треба вирішити питання працевлаштування медперсоналу, а потім приймати лікарняний комплекс у комунальну власність. Бо фактично трудовий колектив може опинитись у стані невизначеності», – зауважив депутат обласної ради Сергій Слабенко. Тож засідателі ні до чого нового не додумались і вирішили звернутися до Кабміну, щоби з’ясувати ситуацію з трудовим колективом. Одначе всі прекрасно розуміють, що то лише відтягування часу, бо відповідь найвищого виконавчого органу цілком передбачувана, і розбиратися із у перспективі безробітними медиками доведеться тут, на місцях, а не в столичних кабінетах. Та й самі працівники залізничної лікарні, як стало нам відомо з власних джерел, не стали чекати чиновницьких рішень і звільнилися з огляду на нестабільну ситуацію, працевлаштувавшись у інших медичних структурах міста.
А поки напрошується висновок, котрий можна передати крилатою фразою: «А віз і досі там…» Бо всі ми знаємо «всечиновницьку» проблему: багато планів помирають на шляху до їх реалізації. І вбиває їх вічний ворог – відсутність фінансів. А може – відсутність правильних пріоритетів?..
Ірина ВОРОБЕЙ.
Фото Оксани БУБЕНЩИКОВОЇ.

До теми. Стосовно проблеми авторка матеріалу намагалася поспілкуватися із головним лікарем закладу Наталією Віслогузовою. Мала намір отримати її коментар і щодо інформації від Ковельського міського голови Олега Кіндера про «списування майна лікарні» та перешкоджання в проведенні інвентаризації. Та всі плани і сподівання розбилися об стіну байдужості та зверхності, котру продемонструвала головний лікар. Можливо, пані Віслогузова – хороший фахівець та прекрасний керівник, однак її поведінка стосовно представника ЗМІ явно не відповідає поведінці посадової особи. Відмову дати коментар Наталія Віслогузова пояснила своєю зайнятістю, а на прохання призначити зустріч у зручний для неї час прямим текстом заявила про небажання спілкуватися з журналістом. Дорогою представника ЗМІ наздогнала жіночка в білому халаті і грізно наказала покинути територію лікарні та нічого не фотографувати. Мовляв, головний лікар велить. Можливо, Наталія Вікторівна переплутала державний заклад охорони здоров’я із власними апартаментами?..


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%